iPhone 8 je zariadenie, ktoré momentálne očakáva celý svet. Veľmi veľa používateľov už prestalo nakupovať súčasné iPhony 7 a 7 Plus, pretože si chcú počkať na sľubovanú septembrovú revolúciu, ktorá by mala kompletne zmeniť dizajn a priniesť balík nových technológií, ktoré iPhone doteraz nepoznal. Jednou z nich má byť aj indukčné nabíjanie. Nie je ale indukčné nabíjanie ako indukčné nabíjanie. Najmä nie to so smart konektorom!

So smart konektorom na nabíjanie?

Ako iste vieš, smart konektor je špeciálny bezdrôtový konektor, ktorý v súčasnosti používa iPad Pro na prepojenie zariadenia s externou klávesnicou (ktorú tiež dodáva Apple). Ako sa ale podarilo zistiť, cez tento konektor sa dá iPad dokonca aj nabíjať a keďže už minulý rok sa vo veľkom špekulovalo o tom, že iPhone prinesie nabíjanie pomocou smart konektora, táto skladačka nám akosi začína dávať zmysel. Už pomerne dlho totižto počúvame o tom, že iPhone bude revolučný aj tým, že prinesie bezdrôtové nabíjanie.

Žiaľ, zatiaľ nám Apple neprezradilo, akým spôsobom sa telefóny budú nabíjať. Dnes nám to ale dosť možno prezradil blog pochádzajúci z Izraela The Verifier (Apple má v Izraeli len tak mimochodom veľa kancelárií). Tento blog tvrdí, že iPhone 8 prinesie bezdrôtové nabíjanie, ktoré bude funkčné práve vďaka spomínanému Smart konektoru, ktorý poznáme z iPadu. Znamená to teda, že telefón bude mať buď špeciálnu podložku alebo podobný systém magnetického nabíjania ako hodinky Apple Watch. Okrem iného tu bude táto technológia prítomná aj z iného dôvodu. Apple ju bude chcieť nejakým spôsobom prepojiť aj s VR (teda virtuálnou realitou).

Akonáhle by existovali okuliare s príslušnou konektivitou, stačilo by telefón len založiť a všetko by fungovalo práve cez smart konektor. Mnohým sa toto riešenie možno nepáči, ale objektívne nám príde o čosi zaujímavejšie, ako nabíjanie cez kábel. Navyše má obrovskú výhodu napríklad pri používaní nabíjacích puzdier. Tie nemusia byť na spodku také veľké ale postačí im len elegantný dizajn, pretože prepojené na iPhone budú vďaka jednoduchému konektoru na zadnej časti. Aké jednoduché však? Čo povieš na tento nápad. Nám príde zaujímavý a navyše určite nebude vadiť. Ide o nenásilný dizajnový prvok, ktorý vôbec nevyzerá zle!

iPhone - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane nový druh výrezu, ktorým sa výrazne priblíži k Android smartfónom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.