V poslednej dobe zaplavili internet správy o tom ,že nový iPhone neponúkne 3,5mm Jack na zadnej strane a tým znemožní použitie klasických slúchadiel, pričom by malo Apple štandardne k iPhonu dodávať bezdrôtové slúchadlá. Zároveň však internet zaplavila aj správa o tom, že bude vodeodolný, nechce teda Apple urobiť zariadenie, ktoré budeme používať čisto bez použitia káblov? Teoreticky by to bolo možné!

iPhone bez konektorov?

Táto úvaha nás napadla tesne po tom, ako sme sa dozvedeli, že iPhone by mal prísť bez 3,5mm Jacku a zároveň by mal ponúknuť vodeodolnosť. Pokiaľ sa nad tým zamyslíme trošíčku hlbšie, možno by nebolo odveci tvrdiť, že Apple odstráni aj klasický Lightning kábel, čím zbaví útroby svojho zariadenia akéhokoľvek stretu s vodou.

No dobre, pekná úvaha ale ako budeme nový iPhone 7 nabíjať? Na túto otázku sa dá odpovedať dvoma slovami, Indukčné nabíjanie, už dnes je na vysokej úrovni a smartfóny dokáže nabiť za slušnú dobu. Pokiaľ by ho Apple ešte zdokonalilo a telo iPhonu vyrobilo z materiálu, cez ktorý by bolo možné nabíjať zariadenie, mohli by sme sa dočkať zariadenia, ktoré by sme používali výhradne bez káblov.

Niečo také ako poznáme z hodiniek Apple Watch. Tie sa totiž tiež ovládajú výhradne bez káblov a zároveň sú vodeodolné. Možno ťa napadá otázka: A čo reproduktory, mikrofón? Poprípade tlačidla na hlasitosť a zamknutie? Odpoveď znie jednoducho. Reproduktory aj mikrofóny v dnešnej dobe môžu byť vodeodolné a nie je ich problém vyrobiť. Okolo tlačidiel by sa natiahla tenučká gumka ako tesnenie a horsa s iPhonom zaplávať si.

Samozrejme je to len taký nápad našej redakcie a v realite pravdepodobne uvidíme iPhone s klasickým Lightning káblom, no pokiaľ sa nad tým zamyslíme aj do budúcnosti, nemusel by to byť úplný nezmysel. Pokiaľ Apple niečo podobné predstaví, bude dávať zmysel aj odstránenie 3,5mm jack konektoru, čo mu v prípade vodeodolnosti radi odpustíme. Ak ale nie, budeme sklamaný!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here