Pokiaľ čakáte aj vy na nový iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro, japonský web macotakara toho dnes prezradil viac ako dosť. Jeho predpovede bývajú presné a tak sa na ne môžeme z veľkého percenta spoľahnúť. Podľa najnovšej správy bude model 12 Pro Max tenší ako súčasná verzia 11 Pro Max.

iPhone by mohol tento rok značne schudnúť

Určite ste si všimli, že zatiaľ čo sa kedysi výrobcovia naháňali, za čo najmenším telom, dnes im už na tomto parametri nezáleží. Na miesto toho chcú svojim zariadeniam ponúknuť čo najviac kapacity batérie.

Apple malo telefóny, ktoré nemali hrúbku ani 7 mm. Výdrž bola ale v takom prípade dosť oničom. Dnes je už výdrž podstatne lepšia ale daňou je hrúbka zariadenia, ktorá narástla na 8,1 mm pri iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max , čo veru nie je najmenej. To by sa malo ale už v septembri tohto roka zmeniť. Macotakara píše o razantnom “chudnutí”.

Japonský web hovorí konkrétne o znížení hrúbky tela o 1 celý milimeter. Možno si poviete, že to nie je moc. V konečnom dôsledku ide ale o rozdiel, ktorý si okamžite všimne úplne každý. Z percentuálneho hľadiska sa bavíme o zmene na úrovni približne 10%. To by mohlo zvýšiť takzvaný používateľský komfort. Telefón by bol určite atraktívnejší aj po dizajnovej stránke!

Samozrejme v tomto smere ostávajú vo vzduchu visieť otázky, ako sa Apple popasuje s batériou. V prvom rade si myslíme, že šetriť bude najmä na hrúbke svojho tela (materiáloch) a iných komponentoch nie na akumulátore. Navyše iPhone 12 Pro a 12 Pro Max budú síce tenšie, no za to majú byť väčšie (6,1″ a 6,7″ oproti 5,8″ a 6,5″). Batérie sa môže teda výrazne zväčšiť na tejto ploche.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
iPhone by mohol tento rok značne schudnúť – svetapple.sk

4 modely s OLED displejom

Na záver dodáme ešte to, že v septembri sa dočkáme až štyroch nových telefónov, ktoré budú mať OLED displej. Táto zobrazovacia technológia sa stane štandardom aj pre nástupcov iPhonu XR a iPhonu 11. V tomto prípade by mala priniesť uhlopriečky 5,4″ a 6,1″. Nevieme, či pôjde o tak kvalitný displej ako vo vlajkových lodiach (ale asi áno). Určite však bude lepší ako LCD panel, ktorý je vo vyššie menovaných modeloch dnes a mnohí si myslia, že už tu dávno nemal čo robiť.

Zariadenia prinesú aj procesor Apple A14 Bionic spolu so 4 GB operačnej pamäte RAM. iPhone 12 Pro bude mať potom rovnakú zostavu ale 6 GB RAM. Ceny by sa meniť nemali. Ich úroveň sa bude pohybovať tam, kde skončil iPhone 11 a 11 Pro. Pokiaľ sa teda tešíte na jablkové novinky ostaňte trpezliví a sledujte nás. Hlavnou zmenou by mal tento rok prejsť dizajn. Tvary sa budú nostalgicky vracať späť k iPhonu 4, ktorý bol predstavený ešte v roku 2010 a dodnes je považovaný za jeden z najkrajších iPhonov, aké kedy firma predstavila.

Takto bude vyzerať iPhone 12 Pro Max v roku 2020.
iPhone by mohol tento rok značne schudnúť, informujú zdroje. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here