Už dlhšiu dobu som nevydal “Apple kritický článok”, ktorý by poukazoval na nejaký problém, ktorý som mal v poslednej dobe s nejakým mojim zariadením, ktoré používam dennodenne. Dnes však táto chvíľa opäť prichádza a ja sa musím negatívne vyjadriť na adresu spoločnosti Apple. Svoj iPhone 6S Plus totiž používam takmer stále, no takmer stále sa stretávam aj s jednou podstatnou chybou, ktorá mi komplikuje život!

iPhone, čo to má znamenať? Baterka nezvládne nižšiu teplotu?

Sem tam sa už aj tebe určite stalo, že si po večernej ceste domov zistil, že tvoj iPhone nevydržal s baterkou a nemal si sa ako nikomu dovolať. Je to bežné, veď baterka sa vybije, ak je chladný večer, vybije sa podstatne rýchlejšie, čož je vzhľadom na fyzikálne javy úplne normálne. Čo ale asi úplne normálne nie je to, čo mi robí môj iPhone 6S Plus.

- Reklama -

Telefón vlastním prakticky od začiatku predaja na Slovensku, teda od prelomu septembra a októbra, kedy sa dostal do našej redakcie. Má teda pol roka, no už dnes mám pocit, že jeho baterka má podstatne viac. Prečo? Akonáhle som večer von a teplomer sa ani nepribližuje k nule ale skôr opačným smerom, telefón sa mi z ničoho nič vypne. Je očividné, že tento problém spôsobuje chlad ale celý jav je veľmi zvláštny.

iPhone 6S - svetapple.sk

Pochopil by som totiž, keby sa mi iPhone vypne úplne, baterka by sa proste vybila a telefón by sa nedal zapnúť až do vtedy, kým by som ho doma nedal na nabíjačku. Lenže telefón sa bezdôvodne vypne aj v prípade, že má ešte, dajme tomu 27% baterky, čo je približne 1/4. V takýchto situáciach mám zapnuté aj šetrenie. Vonku je síce chlad ale nie taký, aby mi s telefónom robilo toto. Nikomu v mojom okolí sa to totiž nedeje a tak je otázne, či ide o chybný kus alebo o zlú výrobnú šaržu.

Apple iPhone 6S 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Len tak mimochodom, telefón sa tvári ako vybitý až dovtedy, kým ho nedám na nabíjačku. Následne sa zapne a ukazuje rovnaké percento batéria ako mal vtedy keď sa vypol, teda približne tých 26-2%. Možno sa to deje iba mne a v tom prípade musím zariadenie reklamovať, ale ak sa to stáva aj tebe, určite komentuj tento článok. Pokiaľ je to totiž rozšírený problém, Apple by s tým malo niečo urobiť, nie je úplne vyhovujúce aby sa telefón pri nižšej teplote len tak vypol!

iPhone 6S - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.