iPhone sa vyvíja už od roku 2007 a postupne pribúdajú technológie, o ktorých by si ľudia v dávnych dobách ani len nezažartovali. Odtlačok prsta? Celá veda! Dnes? Odomykanie možno 500 000 000 zariadení absolútne jednoduchým spôsobom, žiaden problém. Apple už dokonca vlastní aj patent, ktorý umožňuje odomykať telefón aj po priložení palca priamo na displej. Dnes Apple získalo ďalší patent, ako schovať ďalšiu vec z prednej strany pod displej, pozrime sa na ňu! Bude sen o fullscreen prednej časti realita?

Touch ID a svetelný senzor

Nie je to zas až tak dávno, čo sme písali o celkom novom patente spoločnosti Apple. Firma získala nový patent, vďaka ktorému budú môcť používatelia odomykať svoje iPhony v budúcnosti jednoduchým priložením prsta priamo na obrazovku. Home button už nebude existovať v podobe, v akej ho poznáme dnes a iPhone značne zmení ovládanie. Apple sa pravdepodobne bude snažiť o to, aby celú prednú stranu jeho zariadenia pokrýval displej.

Dnes nám túto teóriu potvrdil ďalší, celkom nový patent. Ten nám vysvetľuje to, ako by Apple mohlo schovať svetelný senzor priamo pod displej. V súčasnosti ho nájdeme v hornej časti displeja, približne v strede na mikrofónom. Akonáhle by sa ale schoval niekam pod displej, Apple by už muselo vyriešiť dva zásadné problémy pri ceste ku fullsreen iPhonu. Prvým problémom by bolo určite slúchadlo. To jednoducho človek potrebuje mať pri uchu počas toho, ako telefonuje.

Možno sa to zdá ako sci-fi, ale slúchadlo by sa možno dalo pomerne jednoducho schovať do horného rámčeka. Podobne to bolo riešené aj v našom koncepte fullscreen iPhonu, ktorý sme urobili minulý rok. Takéto riešenie nám z estetického hľadiska nevadí a v zásade by malo byť rovnako funkčné ako slúchadlo, ktoré nájdeme v iPhone aj dnes.

Face Time kamera

Druhý, o to väčší problém je FaceTime kamera. Tento fotoaparát je u mnohých dokonca ešte populárnejší ako ten na druhej strane, nakoľko fotí fantasticky a ľudia podľahli trendu selfie. Okrem toho, že ponúka selfie blesk a vlastne všetky funkcie, ktoré aj zadná kamera, po novom dostala ešte aj digitálnu stabilizáciu videa a fotiek a kvalitnejšiu šošovku s rozlíšením až 7Mpx. Inými slovami chceme povedať, že Apple má so svojou kamerou do budúcnosti nemalé plány a tak niekde skrátka bude musieť byť. Problémom ale ostáva to, že schovať ju pod displej vyzerá byť zatiaľ nemožné.

Nezabudnime ale na dodatok “zatiaľ”. Nikdy totižto nemôžme povedať s istotou, že práve zajtra Apple nepríde s patentom, ktorý vyrieši tento problém. Akonáhle sa dostaneme totižto k riešeniu, bude pred nami stáť iPhone, s tým najlepším displejom na svete. A my by sme ho veľmi chceli, preto Applu držíme palce a vo všetkom ho samozrejme podporujeme!

iPhone - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here