Ako si si už určite všimol, mnohé spoločnosti, ktoré doteraz vyvíjali hry výhradne pre počítače či hracie konzoly začínajú prechádzať aj na iné platformy. Hovoríme o mobilných platformách a teda hlavne o opračných systémoch iOS a Android, ktoré sú v súčasnosti najviac rozšírené po celom svete. Nintendo sa rozhodlo, že to skúsi na mobilnom trhu s aplikáciami, ale to nie je všetko.

Nintendo je späť

Japonský herný gigant vydal začiatkom tohto roka prvú hru pre iPhone, ktorá nesie názov Miitomo. Hoci nevieme, o čom daná hra je, pretože je vyvinutá primárne pre Japonský trh, očividne má svoju popularitu. Vo firme si asi uvedomili, že nech sa snažia ako sa snažia, mobilné herné konzoly zažívajú svoj koniec a to aj kvôli príchodu iPhonu či iPadu, ktoré ponúkajú ešte väčšie možnosti v oblasti mobilného hrania.

- Reklama -

Nintendo teda prvú hru vydalo, ale ani zďaleka to nebola posledná hra. V blízkej budúcnosti totižto plánuje napríklad populárny titul Pokemon GO, ktorý by sa mal týkať seriálu, ktorý sledovalo množstvo detí vrátane mňa. Problém je ale v tom, že vychutnať si tú pravú atmosféru hry možno nie je úplne jednoduché. Predsalen dotykový displej nie je úplne najlepším náradím na hranie hier, ľako sa zašpiní a svojimi prstami ho často krát minimálne 1/4 prekrývaš, čím sa stráca pravý herný pôžitok.

Každopádne toto si v Japonskom hernom priemysle dobre uvedomujú a presne preto zvažujú výrobu príslušenstva pre iPhone. Nehovoríme teraz ale o krytoch alebo podobných doplnkoch, ktoré predáva asi každá jedna väčšia firma. Hovoríme najmä o herných ovládačoch, ktoré by mohli spríjemniť hranie a hlavne by sme už konečne nemuseli používať prsty ale skôr joystick či tlačidlá.

miitomo - svetaple.sk

Nič žiaľ nie je potvrdené

Akonáhle sme sa informáciu o nových herných ovládačoch dozvedeli, boli sme popravde veľmi šťastní. Kto iný môže priniesť dobré a kvalitné ovládače keď nie herný gigant Nintendo? Veď má v hernom priemysle skúsenosti datujúce sa desiatky rokov do minulosti. Nintendo však nič oficiálne nepotvrdilo, no zároveň minimálne naznačilo, kam sa bude uberať v budúcnosti. Počas konferenčného hovoru s investormi totižto povedalo, že trh s mobilným herným príslušenstvom existuje už dnes a v budúcnosti uvažuje o vstupe práve na tento trh.

Zaujímavé je tiež zamyslieť sa nad tým, akým smerom sa bude Nintendo v budúcnosti mobilných herných ovládačov uberať. Pokiaľ sa nad tým zamyslíš, zistíš, že posledné herné konzoly využívali veľmi špecifické ovládanie, ktoré sa netýkali len tlačítok, ale aj druhého displeja, ktorý bol dotykový. Pokiaľ by chcelo niečo podobné priniesť aj na iPhone, bolo by to určite veľmi problematické a vzhľadom na uzavretosť celého systému asi aj nereálne.

Každopádne taký herný ovládač, ktorý by sa prakticky zložil do vrecka a prípadne by mohol v sebe okre movládania ukrývať aj batériu na nabíjanie iPhonu by určite nebol zlý a privítali by sme ho. Každopádne to, čo by sme chceli my nie je úplne dôležité. Dôležité je to, ako sa rozhodne Nintendo a či bude pre neho trh s herným príslušenstvom pre mobilné zariadenia dostatočne zaujímavý aby do neho investovalo peniaze.

Nintendo - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.