Ak by si sa spýtal 10 ľudí na ulici, ktorý telefón alebo lepšie povedané smartfón je podľa nich najlepší, asi by si sa poväčšine dočkal odpovede “iPhone”. A dôvody? Oni ani žiadne nemusia byť, človek sa doň zamiluje a potom už nič iné nechce. Ak to ale chceš vedieť presnejšie, telefón je rýchly, jednoduchý a intuitívny. iPhone ovplyvnil svet a ovplyvnil chápanie pri používaní takýchto produktov. Myslí si to dokonca aj redakcia magazínu Time, a tak tu máme iPhone na prvej priečke 50 najvplyvnejších gadgetov všetkých čias!

iPhone je vraj najvplyvnejším zariadením všetkých čias!

Time uvádza, že Apple celkovo zmenil používanie mobilných zariadení, a tiež podstatne spopularizoval smartfóny – dal im akýsi druhý dych, ukázal cestu, ako majú vyzerať. Následne sa toho začali chytať aj výrobcovia konkurenčných produktov a dnes máme takmer každý smartfón rovnaký, no môžeme povedať, že takmer všetky tieto smartfóny pochádzajú z jedného. Apple sa nesnaží byť ako ostatní, ale všetci sa snažia byť ako Apple!

- Reklama -

Apple v tomto rebríčku nebodoval len na prvej priečke. Zastúpení tu mal omnoho viac. Legendárny počítač Macintosh z 80-tych rokov sa tu umiestnil hneď na tretej priečke a iPod, ktorý je dnes už viac menej mimo hry dostal 9. pozíciu v tomto rebríčku. Na ďalších priečkach, 25. tu máme potom iPad, čo je tablet, ktorý taktiež prepísal dejiny, hoci pri jeho príchode už mali tablety veľký vplyv, no a napokon na priečke 38 nájdeme produkt iBook.

Že nevieš, čo to ten iBook vlastne je? Neboj sa, nie je to nič zvláštne, ide o prvý počítač s bezdrôtovým pripojením na bezdrôtovú Wi-Fi sieť, ktorý bol predstavený ešte v roku 1999 a jeho predstavovanie trvalo vyše hodiny a pol. Dnes sa už na toto zariadenie zabudlo, veď je to 17 rokov, ale mnohým výrazne zjednodušil život. Bol malý, praktický a intuitívny, vlastne taký predchodca súčasných MacBookov.

Ako môžeme teda vidieť, nie sme žiadne “Apple Ovce” a to, že sú dané produkty najlepšie, potvrdzujú aj takéto rebríčky, najnovšie od Times. Apple bolo vždy revolučné a túto pozíciu si bude dúfajme ešte dlhú dobu držať. Je to fantastická spoločnosť!

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here