Vyzerá to tak, že cupertinský gigant nebude mať pokoj od iOS 13 dovtedy, kým ho oficiálne nenahradí pripravovaný nástupca. Jeho posledná verzia s označením „iOS 13.5.1“ má opäť problémy, ktoré súvisia s aplikáciou Hudba. Tá vraj vyvíja nadmernú aktivitu počas toho, ako je spustená na pozadí. Chyba sa objavuje pri starších ale aj pri novších zariadeniach.

iPhone má problémy s vybíjaním batérie

Viacero používateľov z celého sveta začalo hlásiť problémy, ktoré súvisia s nadmerným vybíjaním akumulátora pri ich iPhone. Podľa správ sa to objavilo vo väčšine prípadov až po inštalácii aktualizácie iOS 13.5.1, ktorá prišla ešte začiatkom júna. Majitelia zariadení si všimli, že aplikácia Hudba pracuje na pozadí niekoľko hodín denne bez toho, aby bola vôbec používaná.

Jeden zo znepokojených zákazníkov tvrdí, že jeho úplne nový iPhone 11 sa vybíja mimoriadne rýchlo. Podľa zistení práve aplikácia Hudba spotrebovala až 95% batérie, počs 18 hodín (kedy bežala na pozadí). Zaujímavé je, že ju používateľ ani raz neotvoril. Niektorí ľudia v tejto súvislosti hlásia, že sa ich zariadenia zvyknú kvôli chybe prehrievať. Napriek tomu, že majú povypínané všetky funkcie aktualizácií na pozadí, Hudby sa to akosi „netýka“.

Pôvodne sa mali prvé sťažnosti objavovať už pred mesiacmi. Práve s príchodom iOS 13.5.1 sa ich počet dramaticky zvýšil, čo znamená, že v Apple majú na stole dosť nepríjemný problém. Jeden z dôvodov, prečo sa toto deje, vraj môžu byť aktualizácie serverov, ktoré nefungujú správne. Jediné riešenie je zatiaľ vymazať celú aplikáciu Hudba, čo však v prípade, že ju chcete používať nie je úplne ideálne. Dúfame, že sa s týmto nedostatkom v Cupertine v čo najkratšej dobe popasujú. Stretli ste sa s niečim podobným?

Ako je na tom iOS 13.4.1 s výdržou batérie?
iPhone má problémy s vybíjaním batérie. Súvisí to s aplikáciou Hudba.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Event “Far Out” sa práve začal!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.