iPhone je tiež len elektronika, ktorá sa môže stratiť, zabudnúť či jednoducho zmiznúť neznámym spôsobom. Napríklad vtedy, keď sa náhodou kúpeš v jednom z najslanších morí na svete a to je teda už dosť nepríjemné. Keď sa zmieriš s tým, že tvoj iPhone sa natrvalo stratil a na druhý deň ho zase nájdeš na dne mora, asi ti to urobí radosť. Bude ale po 24 hodinách fungovať? Je to proti norme, ale…

Norma očividne nie je všetko

TechRax väčšinou bezhlavo demoluje všetko, čo je moderné a drahé. Jeho rukami už prešli stovky iPhonov a všetky skončili v “jablkovom nebi”. Najnovšie sa tento “agresívny” YouTuber ale rozhodol urobiť v rámcí vedy celkom zaujímavý test, v ktorom sa pokúša zistiť, či taký iPhone 7, ktorý je položený v extrémne slanom Čiernom mori, bude schopný fungovať aj po 24 hodinách kúpeľa v tejto časti sveta. My ešte dodáme, že teória nasvedčuje, že to nezvládne.

- Reklama -

iPhone 7 spĺňa len normu IP67, ktorá dovoľuje ponor na maximálne 1 a pol hodiny do hĺbky 1 metra. V tomto prípade je ale čas strávený vo vode podstatne prekročený. Tak čo, vydrží/nevydrží?

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here