Pravdepodobne nie sme prví ani poslední, ktorí si užívajú dizajn, ktorý nám ponúka Apple. Popravde, práve to je jedna z vecí, prečo sme značke verní asi všetci v redakcií. Nejde totiž len o to, ako produkt funguje, ale aj o to, ako celý produkt vyzerá. A iPhone vyzerá fantasticky. 

iPhone s novým dizajnom až v oku 2017!

Dizajn poslednej generácie 6/6S nesadol úplne každému a iPhone 7 príde s dizajnom, ktorý bude iPhonu 6/6S veľmi podobný, hoci sme to nepredpokladali. Úplne nový dizajn nepríde teda tento rok ako sme si mysleli, ale podľa analytika Ming-Chi Kua, ktorý je uznávaný vo svojom obore až budúci rok, teda 2017!

- Reklama -

Táto informácia vyzerá pomerne zvláštne a popravde asi by sme jej neverili ani my, pokiaľ by s ňou neprišiel práve uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten pôsobí v agentúre KGI a s odvolaním na svoje spoľahlivé zdroje priamo z Apple dnes tvrdí, že Apple príde s celkom novým dizajnom až v roku 2017. A teraz pozor, bude to dizajn vychádzajúci z iPhonu 4!

Znamená to teda, že sa dočkáme skleneného tela a kovového rámčeku. Podľa Kua by sme sa dokonca mohli dočkať aj zaobleného AMOLED displeja. Ako sa ale bude volať nový iPhone zatiaľ netušíme. Niekto by mohol tvrdiť, že pôjde o iPhone 7S ale takéto niečo je veľmi nepravdepodobné.

Prečo? Hlavný dôvod je ten, že Apple pri “S”-kových modeloch vždy len mierne upraví súčasný dizajn daného produktu, nikdy nepredstavuje celkom nový dizajn. To teda znamená, že iPhone predstavený v roku 2017 so skelneným telom nebude iPhone 7S.

iPhone 7 - svetapple.sk

Napadá nás teda to, že by mohlo ísť o iPhone 8, 7-mičkový model by teda nemal svoje “S”-ko. Na druhú stranu by ale mohlo ísť aj o úplne nový názov. Každému je asi jasné, že sa iPhone nebude môcť označovať číselne tak, ako tak ako v súčasnosti. Pri 27. generácií by to bolo jednoducho divné.

Apple by teda mohlo v roku 2017 predstaviť celkom nový, revolučný iPhone, ktorý by priniesol napríklad názov Pro, čo by pri pohľade na súčasnú produktovú líniu dávalo zmysel.

A to nie je všetko! Ming-Chi Kuo nám prezradil ešte jednu veľmi zaujímavú informáciu. Prezradil nám, že väčší model Plus s novým dizajnom ponúkne ešte väčší displej ako dnes. Bude to 5,8″ čo je naozaj obrovská plocha. Netreba sa ale obávať, že by telefón narástol, práve naopak.

Telo bude menšie, čo znamená, že by sa mal stratiť zbytočný priestor na vrchnej a spodnej strane iPhonu kde nájdeme slúchadlo a Touch ID. Telefón teda dostane väčší displej a tiež pohodlnejšie ovládanie. Je sa teda načo tešiť. Dúfajme, že sa predpovede stanú skutočnsoťou!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.