Prednedávnom sa na internete objavili pomerne zaujímavé správy o tom, že by mohlo Apple znovu predstaviť iPhone SE, no tento krát v druhej o čosi modernejšej generácii. Hoci zneli viac ako pozitívne a mnohé detaily poskytli firmy z dodávateľského reťazca, dnes to už tak ružovo nevyzerá. Môže za to KGI a Ming-Chi Kuo. 

iPhone SE 2

Ako už je zvykom, začiatok roka sa aj tento rok niesol v znaku hádania, čo vlastne Apple pripravuje pre svojich fanúšikov. Hoci sú tu nové iPhony ešte relatívne čerstvo, je viac ako jasné, že už dnes sa vo veľkom pracuje na ich nástupcoch a medzi nimi môže byť aj iPhone SE vo svojej druhej generácií. Ako nám ale ukazujú najnovšie správy od jedného z popredných analytikov spoločnosti Apple, nemusí sa tak vôbec stať, hoci by možno aj v samotnej spoločnosti veľmi chceli.

Hlavný dôvod je podľa Kua ten, že Apple jednoducho nemá dostatok ľudí na to, aby mohli pracovať na viac ako 3 nových zariadeniach naraz. V tomto prípade sa teda bavíme o nástupcovi modelov iPhone 8 a iPhone 8 Plus so 6,1″ displejom na celej prednej strane a nástupcoch modelu X s 5,8″ a 6,5″ OLED displejom. Minulý rok Apple po prvý krát predstavilo 3 celkom odlišné iPhony naraz a to sa odrazilo na tom, že dodávky iPhonu X boli značne predĺžené a jeho predaj začal omnoho neskôr ako sa pred prezentáciou predpokladalo. Je teda dosť možné, že ďalší iPhone by narobil veľké problémy a Apple by sa nestíhalo venovať kľúčovým produktom.

Apple možno nebude mať na druhú generáciu iPhonu SE 2 vôbec čas - svetapple.sk
Apple možno nebude mať na druhú generáciu iPhonu SE 2 vôbec čas – svetapple.sk

Keby bolo keby

Tak či onak, Kuo úplne nezahodil šancu, že by sme sa modelu SE 2 nemohli tento rok dočkať, skôr len znížil pravdepodobnosť. Pokiaľ by ale prišiel na trh, môžeme očakávať drobné zmeny, ktoré potešia jeho fanúšikov. Napríklad by tu mohol byť silnejší procesor osadený z iPhone 7 alebo 8, o čosi lepší fotoaparát, bezdrôtové nabíjanie či jemne pozmenený dizajn. Funkcie ako Face ID, displej na celej prednej strane a podobne sú ale v tomto prípade doslova nereálne. Naopak reálna je zase veľmi príjemná cena, ktorá by mala podliezať tú dnešnú. Uvidíme, čo vo finále uvidíme, ak vôbec niečo uvidíme!

iPhone SE 2 - svetapple.sk
iPhone SE 2 – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo iOS 10!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.