Je malý, výkonný, dizajnovo obľúbený a stále vie prekvapiť. Nielen jeho užívateľa ale aj samotného výrobcu, spoločnosť Apple, ktorú posledný model iPhonu prekvapil a ďalšie stovky miliónov objednávok sú na ceste. 

iPhone SE je úspešnejší, než sa zdalo

Najnovší model iPhonu, ktorý má 4″ zažíva úspech nielen kvôli zachovaniu vhodnej veľkosti telefónu, vysokému výkonu, ale aj vďaka výhodnej cene. Názory na iPhone SE boli spočiatku skeptické kvôli tomu, že Apple oprášil starý dizajn a vložil nový hardvér.

Tí čo pochybovali, že tento smartfón bude úspešný a nájde si na súčasnom trhu veľkých smartfónov svoje miesto sa teda zmýlili. Veľkosť iPhonu SE bola a stále je považovaná za ideálnu veľkosť ovládania jednou rukou.

Počas jeho predstavovania to spomenul aj Tim Cook spolu s tým, že iPhone SE je ako stvorený pre prvých majiteľov iPhonu a spoznanie ekosystému Apple, rovnako aj pre rozvojové trhy, kde je cena iPhonu SE (na pomery Apple) nízka.

Spomeňme, že iPhone SE bol predstavený s približne 400 € cenovkou za 16 GB, no u nás stojí 479 € a v Nemecku 489 €, čo je najvyššia cena v eurozóne. Práve táto nižšia cena má byť lákadlom pre tých, ktorý chcú zmenu a chcú ochutnať kalifornské jablko.

Objednávky komponentov do iPhonu SE, konkrétne procesora sa z približne 3 až 4 miliónov zvýšil na 5 miliónov jednotiek. Tieto čísla sú dokonca lepšie, aké boli pri tomto modeli očakávané. iPhone SE zasiahol aj trh výrobcov Androidov, kde obzvlášť zlatý iPhone SE ide na odbyt a z čínskych pultov Apple predajcov mizne ako teplé rožky. Pre Apple je to aspoň ako-taká pozitívna správa, pretože spoločnosť zažíva najväčšiu krízu na finančných trhoch za posledných 18 rokov.

Nanešťastie, všetko okolo iPhonov nie je až také ružové a objednávky veľkého brata iPhonu SE spomaľujú. Objednávky pre iPhone 6S spomaľujú, dokonca aj napriek veľkému rastu predaja iPhonu SE, čo v konečnom dôsledku nemá až taký vplyv na celkový profil Apple. Ďalšia generácia iPhonu, ktorá bude predstavená už túto jeseň bude pre Apple veľmi dôležitá a spoločnosť si nemôže dovoliť prísť s vynoveným iPhonom, ale s novým iPhonom 7.

IMG_2959

Zdroj: cultofmac.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here