iPhony boli odjakživa veľmi krehké produkty. Jediný nevinný pád na zem znamenal častokrát zničený celý displej a to znamenalo drahú opravu. Taktiež bol problém aj s vodou. Sem tam do nej iPhone spadne a už sa nikdy nezapne, nie je totiž vodotesný. Posledný veľký problém prichádzal pri iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Tie sa ohýbali aj pri bežnom nosení. iPhone SE má vraj podobný problém, ale keďže je menší znesie viac a tak je nepravdepodobné, že sa ohne. Každopádne testy nepustia a ukazujú, že iPhone SE nie je príliš odolný.

iPhone SE je celkovo o čosi menej odolný ako jeho braček iPhone 6S

Ak by mal niekto niekedy vyrobiť naozaj kvalitné zariadenie, asi by sa vždy našiel expert, ktorý ho dokáže rozbiť alebo zničiť. Nič jednoducho nevydrží večne a s tým sa musíme všetci zmieriť. Každopádne, niektoré veci by mohli byť aspoň trošku trvácnejšie, nič by sa skutočne nestalo. To ale nepôjde, pokiaľ sa bude šetriť naozaj všade a to ukazuje aj nový iPhone SE. Kvalita jeho odolnosti je totiž na horšej úrovni ako pri iPhone 5S či 6S!

- Reklama -

Samozrejme, teraz nie je reč o spracovaní smartfónu. Jeho dizajn aj dokonalá výroba je na fantastickej úrovni, no predsalen nie je najkvalitnejšia čo sa odolnosti týka. Na novom teste odolnosti totižto iPhone SE začína ohýbať už pri tlaku 72 kilogramov, jeho braček, model 6S zvláda bez problémov 76,5 kg bez akejkoľvek známky ohnutia. Pri tlaku 80,5 kg sa zariadenie totálne láme a stáva sa nepoužiteľným, zrelím do koša.

iPhone SE - svetapple.sk

iPhonu 6S sa pritom len pri takejto sile začína telo ohýbať, je teda podstatne pevnejší. Každopádne v tomto smere sa musíme zastať Apple. Takýto tlak len ťažko na maličký iPhone môže nejaký človek omylom vyvinúť. Vo vrecku sa telefón prakticky stratí a neohne sa.

Čo sa ale týka odolnosti voči vode, aj tu SE stráca. Pod vodou v hĺbke 1,5 mera vydrží cca. jednu minútu. Jeho braček, 6S pri tom bez väčších problémov zvláda 10 minút. Pri podobných testoch lepšie skončil aj iPhone 5S, ktorý je vlastne základom iPhonu SE. Či Apple šetrilo a takto to dopadlo sa asi len tak nedozvieme ale dúfajme, že ďalší takýto model bude podstatne odolnejší.

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here