Fotoaparát je dnes jedna z najdôležitejších vecí každého jedného smartfónu. Hlavný dôvod je asi ten, že si v dnešnej dobe ľudia veľmi radi vytvárajú a zvečňujú svoje zážitky a zachytávajú momenty, ktoré sa nestávajú každý jeden deň. V Apple si to chlapci veľmi dobre uvedomujú a preto do svojich zariadení montujú to najlepšie, čo do nich namontovať vedia. iPhone SE nie je výnimka a zdedil fotoaparát po svojom o pol roka staršom bratčekovi iPhone 6S. Je to ale ten istý čip?

iPhone SE vs. iPhone 6S, test fotoaparátu!

Odpovedať na vyššie uvedenú otázku úplne presne nevieme ale vieme, že na fotoaparátoch v Apple pracuje až 800 inžinierov. Apple navyše počas predstavovania (a tiež to tak uvádza na svojich internetových stránkach) prezradilo, že iPhone SE má naozaj fantastický fotoaparát, ktorý má rovnaké parametre, ako ten v iPhone 6S.

- Reklama -

Znamená to teda vysokokvalitné 12 mpx fotografie či iné podstatné veci, ktoré robia z niektorých záberov a fotiek hotové zázraky. Samozrejme, iPhony sa úplne tak nedajú porovnať so zrkadlovkami alebo profesionálnymi fotoaparátmi.

V takýchto porovnaniach by celkom určite prehrali a prehrali by aj iné konkurenčné zaraidenia na trhu, ktoré už možno majú lepšie fotografické čipy ako iPhone, predovšetkým preto, lebo prišli na trh neskôr (napríklad Galaxy S7).

Pokiaľ má ale iPhone SE rovnaký fotoaparát ako iPhone 6S, mal by fotiť rovnako. Je to ale pravda? Myslím, že odpoveď na túto otázku sa hľadá len veľmi ťažko. Každá jedna fotka je totižto iná a snažil sa to porovnať aj známy magazín 9to5mac.com. Na záberoch, ktoré uvidíš pod videom si dokonca môžeš všimnúť, že niektoré fotky vyzerajú na 6S o čosi lepšie ako na SE.

Ide však len o skutočne drobné rozdiely a fotografie nie sú úplne rovnaké, čo môže byť jedna z vecí, prečo sú fotky rozličnej kvality. Každopádne by sme túto tému uzavreli asi tým, že oba smartfóny fotia fantasticky a aj keby jeden fotil čo i len o trošíčku horšie, na dnešnú dobu je to vysoký nadštandard. Taktiež sme sa dočkali porovnania 4K videa, nakoľko aj to nový, menší, iPhone zvládne. To môžeš vidieť na fotkami.

Ešte jedna dôležitá informácia, hore je vždy záber z iPhonu SE, dole potom záber z iPhonu 6S.

iPhone SE . svetapple.skiPhone SE . svetapple.sk

iPhone SE . svetapple.skiPhone SE . svetapple.sk

iPhone SE . svetapple.skiPhone SE . svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here