iPhone SE patrí jednoznačne medzi najpopulárnejšie iPhony posledných čias. Predstavené bolo ešte v roku 2016 a v tele iPhonu 5S ponúklo hardvér iPhonu 6S. Výkonné, kvalitné a kompaktné. Mnohí by chceli jeho nástupcu. iPhone SE2 možno v roku 2020 znovu ukáže novú tvár.

3iPhone SE2 možno v roku 2020 – telefón, ktorý chceme

Niekedy netreba byť silou mocou vizionársky a treba urobiť aj niečo po čom ľudia túžia. O tom, že iPhone XS, XS MAX a XR sú perfektné zariadenia diskutovať nemusíme. Applu vyšiel každý nový model. Problémom je ale to, že mnoho používateľov by radšej svoj iPhone 5S, prípadne model SE vymenilo za jeho nástupcu, ktorého však aktuálne v ponuke Apple môže hľadať iba márne. V podstate by ním mal byť lacnejší model XR ale ten je príliš veľký a nie každému padne do oka. Navyše ani cena nie je taká ako bola pôvodne za model SE.

Chýba nám menší, lacný (no za to stále s prémiovou cenovkou) smartfón, ktorý je taký „ľudový“. Keby Apple zobralo dizajn iPhonu SE a trošku ho prispôsobilo aktuálnym trendom, dopadlo by to tak ako na videu nižšie a to by väčšine stačilo. Podľa analytikov tento rok neuvidíme nový model SE2. Ak aj áno, v tejto chvíli je to vysoko nepravdepodobné. Apple nahradí modely XS a XS MAX novou generáciou, ktorá sa bude zrejme volať XI alebo XE a model XR zase ďalšou generáciou, teda XR2. Nič viac sa nepredpokladá.

Späť
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.