Podľa koncoročnej správy sociálnej siete Flickr, iPhone od Apple je vo vedení medzi najviac používanými fotoaparátmi roka 2015, v prepočte jedna tretina všetkých nahraných fotiek.

Stále #1

Správa ďalej uvádza, že podiel iPhonov sa behom roka zvýšil z 20 na 30%, predošlý víťaz Canon ostal na úrovni 20% za rovnaké obdobie. Flickr už skôr uviedol, že iPhone 6 a iPhone 5S sú najpopulárnejšie fotoaparáty v roku 2015.

- Reklama -

Celkovo 23% fotografov používa niektorý model iPhonu pre odfotenie a následné uverejnenie fotky na Flickr. Sedem modelov iPhonu sa umiestnilo na zozname desiatich najpoužívanejších fotoaparátov. iPhone 6, iPhone 5S, iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4 a iPhone 6 Plus patria medzi TOP 6, iPhone 5C ostal na ôsmom mieste za Canon EOS 5D Mark II. Modely telefónov od Samsungu sú v rebríčku TOP 20 až od jedenásteho miesta vyššie.

Od uvedenia prvého iPhonu v roku 2007 sa iPhone rýchlo stal svetovo obľúbeným fotoaparátom, ktorý kraľuje v mobilnom svete a dá sa predpokladať, že to bude aj v nasledujúcich obdobiach, kedy budú uvedené nové modely, staršie sa tak stanú dostupnejšími a bude ich vlastniť čoraz viac ľudí.

iphone_flickr_2015

Zdroj: appleinsider.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -