To, kedy začne celosvetový predaj modelu X vieme už poriadne dlho. Bude to 3. novembra. Do dnešného dňa sme ale nevedeli, či sa celosvetový predaj týka aj našej malej krajiny alebo len niekoľkých vyvolených štátov ako Nemecko, Veľká Británia, USA a podobne. Odpoveď je zdá sa potešujúca avšak detaily ohľadom predaje už také potešujúce nie sú. Prečítaj si prečo!

Dostupný 3. novembra

V Apple nás dnes poriadne potešili. Pokiaľ aj ty patríš medzi tých, ktorých nový iPhone X doslova uchvátil a nechceš čakať ani minútu po 3. novembri na to, aby si sa k nemu dostal mal by si zbystriť pozornosť. V prvom rade, Apple nám sľubuje dostupnosť už v daný deň. Nesľubuje nám už al počet a ten má byť podľa všetkého veľmi, veľmi úbohý. Čo to znamená? Približne 2-3 milióny iPhonov X po celom svete v jeden deň. Predpokladáme, že to nebude mať za následok len veľa sklamaných zákazníkov, ktorí odídu práve v tento deň s prázdnymi rukami. Podľa nás to bude mať za následok aj veľa tých, ktorí si postoja pred obchodom Apple Store aby sa k telefónu dostali ako prví.

- Reklama -

Len tak mimochodom, predobjednávky Apple spúšťa už 27. novembra a v tento istý deň by sa mal dať telefón objednať už aj u našich operátorov. Čím skôr objednáš, tým je väčšia šanca, že sa k nemu dostaneš medzi prvými. Ľahko sa ale môže naplniť scenár z minulého roka, kedy sme sa iPhonu 7 Plus vo farbe Jet Black nemohli dočkať vo verzií 128GB pretože ich na Slovensku bolo príliš veľa vo verzii 256GB. Ľudia preto siahali po drahšej alternatíve, čo sa môže stať aj tu. 1300 euro za telefón však už nie je len tak a tak uvidíme, ako to nakoniec dopadne.

Každopádne, každému, kto má o telefón záujem prajeme pevné nervy a dúfame, že sa k nemu dostanete tak isto ako aj my medzi prvými u nás. Bude to ale veľmi ťažké. Na Slovensku sa objaví možno len niekoľko desiatok či stoviek kusov. Kto sa po telefón chystá?

iPhone X - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.