Nie je úplne bežné, aby pilotovi vypadol z lietadla telefón. Pokiaľ sa to ale náhodou stane, automaticky ho môže považovať za zničený a stratený.

V nedávnom príbehu, ktorý sa objavil na fórach Diamond Aviators to však neplatilo. Hovorí sa v ňom o iPhone X, ktorý prežil pád z výšky viac ako 11 500 stôp. To je v prepočte asi 3,5 kilometra.

Pilot letel so svojim lietadlon Diamond DA40 z Colorado Springs do Atlanty, keď sa rozhodol, že si odfotí zaujímavý oblakový útvar nachádzajúci sa napravo.

Čo čert ale nechcel, v presne tej istej chvíli stretli lietadlo mierne turbulencie, pri ktorých sa pilotovi vyšmykol iPhone X z ruky a zhodou okolností zariadenie nasal silný prúd vzduchu skrz malé odnímateľné okienko spolujazdca.

iPhone X sa podarilo nájsť a na prekvapenie pilota bez problémov fungoval 

Po pristáti v Atlante sa pilot nevzdal a svoj iPhone X chcel vyhľadať pomocou služby Find my iPhone. Vzal si teda záložný iPhone 6S a zistil, že jeho stratené zariadenie stále vysiela signál.

Následne začal hľadať, čo ho doviedlo až na pole plné sóje. Hoci to bolo náročné, iPhone X sa napokon našiel a čo je veľmi prekvapivé, v podstate bez problémov fungoval.

Mal na sebe kryt od výrobcu Otterbox, ktorý bol síce pokrytý prachom, no zachránil predné aj zadné sklíčko. Tomu sa hovorí dobrá referencia…

Pilot na diskusnom fóre uviedol, že iPhone X medzičasom nabil a nič nenapovedá tomu, že by mal nejaké hardvérové poškodenie. Sám je z tejto situácie prekvapený, pretože podľa jeho odhadov letel pri dopade na zem rýchlosťou asi 320 km/h.

Prečítajte si tiež  Tesla stále nepodporuje Apple CarPlay. Jeden z majiteľov to vyriešil svojpomocne
Môže ťa zaujímať
- Reklama -