Apple predstavilo iPhone XR počas minuloročného septembra a urobilo tak krok do neznáma. Telefón vôbec nemusel byť obľúbený. Bolo to rovnaké riziko ako v prípade iPhonu 5C z roku 2013. Ako sa ale ukazuje, história sa v tomto prípade neopakuje. iPhone XR je v USA najpopulárnejší.

4iPhone XR je v USA najpopulárnejší

Bude iPhone XR prepadák podobne ako iPhone 5C? - svetapple.sk 2
- Reklama -1

Ako sa ukazuje, zákazníci v USA majú radi kompromisy. Kým v prípade modelu 5C radšej siahli po o 100$ drahšom a podstatne lepšom modeli 5S v roku 2013, dnes je trend skôr opačný. Ľuďom sa akosi nechce platiť astronomické sumy ďaleko prekračujúce hranicu 1000$ za telefón v dobe, kedy tu máme čínske smarfóny za tretinu.

Aj preto sa netreba čudovať tomu, že model XR, ktorý sa predáva dosť hlboko pod hranicou 1000$ mal za druhý štvrťrok 2019 až 48% podiel na predajoch. Neprekonal tak teda len vrcholné modely ale aj iPhone 8 či 8 Plus, ktoré sú stále v predaji a s cenou ešte o čosi nižšie ako XR. Josh Lowitz zo spoločnosti CIRP poznamenal, že dôvodom je kompromis. iPhone XR je fér voľba medzi najlacnejším modelom bez displeja na celej prednej strane a najdrahším modelom, ktorý zas až takú výraznú prídavnú hodnotu neprináša.

Späť
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.