iPhone XS Max začal horieť mužovi vo vrecku bez toho aby bol priamo napojený na zdroj. Všetci máme ešte v živej pamäti podobné prípady z pred dvoch rokov, kedy horeli smartfóny od Samsungu a to konkrétne Galaxy Note 7, ktorý bol dokonca stiahnutý z predaja. Pri Apple sa ničoho báť nemusíme.

iPhone XS Max začal horieť mužovi priamo vo vrecku

Zariadenie bolo zakúpené ešte začiatkom novembra, takže chvíľu po tom ako bolo predstavené. Od tej doby prešli v podstate dva mesiace, čo je dostatočne dlhá doba na to aby sa na zariadení stihli prejaviť výrobné vady. Napriek tomu sa tak stalo a muž si odniesol nepríjemný zážitok. Telefón nosí vo vrecku tak ako asi každý z nás. Počas jedného dňa ale začal cítiť nepríjemný zápach a teplo, z vrecka.

- Reklama -

Okrem telefónu samozrejme vo vrecku nič nemal a tak ho automaticky vytiahol von v čom sa mu nastolil nepríjemný pohľad na pomaly sa taviace telo zariadenia. iPhone XS Max začal horieť a kompletne sa zničil. Samozrejme prvá cesta po tomto incidente viedla priamo do kamennej pobočky Apple Store, kde mu spoločnosť telefón prebrala na reklamácií a odtiaľ putoval do servisného centra, kde by mali určiť príčinu tohto problému. Apple vyšetruje problém aj preto, aby mohlo vedieť, či s ním nerátať aj do budúcnosti pri iných zariadeniach.

iPhone XS Max začal horieť. Apple prípad vyšetruje. - svetapple.sk
iPhone XS May začal horieť z ničoho nič. Muž ho na poslednú chvíľu vytiahol z vrecka – svetapple.sk

Pravdepodobne zlá batéria

Dôvodom, prečo iPhone XS Max začal horieť bude s najväčšou pravdepodobnosťou vada na baterke. Tá mohla byť poškodená už od výroby a problém sa prejavil až teraz. Samozrejme, teoreticky môže niečo podobné nastať aj vtedy, keď je zariadenie extrémne prehriate avšak vo vrecku nohavíc asi človek nedokáže vytvoriť takú teplotu od tela aby poškodil telefón.

Navyše by s niečim takýmto muselo Apple pri testoch rátať. Nie je to prvý ani posledný iPhone XS Max, ktorý začal z ničoho nič horieť. Nebude ich ale veľa…

iPhone XS Max začal horieť. Apple prípad vyšetruje. - svetapple.sk
iPhone XS Max začal horieť. Apple prípad vyšetruje. – svetapple.sk

Netreba sa ničoho báť

Podobné problémy sa jednoducho čas od času objavujú a je veľmi ťažké eliminovať ich úplne. iPhone je najpredávanejší smartfón na planéte zem a tak niekoľko zhorených kusov, ktoré si od výroby nesú neurčitú chybu nie je najväčší problém. Je ako hľadať ihlu v kope sena. Dokonca by sa to dalo prirovnať k hľdaniu konkrétneho zrnka v celom pieskovisku.

iPhone XS Max začal horieť. Apple prípad vyšetruje. - svetapple.sk
Netreba sa ničoho báť, pravdepodobnosť, že sa to stane je takmer nulová – svetapple.sk

Zdroj: idropnews.com

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here