iPhone je zrejme najpopulárnejší smartfón na svete. Aj keď je jeho cena astronomická a nejeden slovák by zaň musel „vysoliť“ tak zo dve výplaty, predsalen je to najpredávanejší smartón na našej planéte a kupujú si ho naozaj všade. Dokonca ho vlastnia aj vojaci a ako nám najnovšie ukázal jeden príklad, v ktorom bol iPhone 6 hlavným hrdinom, môžu im aj pomôcť. Vojakovi totižto zachránil život!

iPhone zachránil vojaka!

Pokiaľ ide vojak do boja, pravdepodobne si zoberie všetko najdôležitejšie, no práve iPhone medzi tieto položky nepatrí. Hodí sa, no ak na bojisku nie je signál, čo poväčšine nie je, vojaci komunikujú cez vysielačku a telefón len zavadzia vo vrecku. Samozrejme, nie sme experti na vojnu ani na vojnové postupy, možno už je dnes moderné používať iPhone aj v tomto odvetví, no nemyslíme, že to je tá najdôležitejšia vec.

- Reklama -

Turecký vojak mal ale šťastie, pretože jeho zlatý iPhone 6 bol to, čo mu zachránilo život. Doteraz neznámym spôsobom sa dostal do naozaj tvrdého boja s PKK, čo je známa teroristická organizácia a jedna guľka zasiahla aj jeho telo. Respektíve, najprv iPhone, ktorý mu zrejme zachránil život. Pri zásahu mal totižto vo vrecku pravej nohy svojho jablkového miláčika a dokonca mal to šťastie, že guľka trafila práve jeho.

Vojna - svetapple.sk

Iný by sa zrejme netešil tak, ako tento 25 ročný vojak, no je dosť možné, že ak by si v osudný deň do vrecka telefón nedal, možno by už dnes nebol medzi nami, mohol by napríklad vykrvácať a podobne. Je zrejmé, že sa pri tomto útoku poranil, na fotke iPhonu je jasne vidieť, že guľka sa úplne nezastavila a prešla ďalej, navyše aj utrhnuté diely hliníka mohli nepekne ublížiť, no zrejme šlo len o malé zranenie, ktoré nebolo problém vyliečiť.

Vojak teda svoj iPhone už nikdy nespustí, pretože zasiahnutá bola práve časť, kde sa nachádza aj čip, no vyhodiť ho asi tiež nebude chcieť. Predsa len mu zachránil život a zaslúžil by si dôstojnejší koniec. Myslíme, že si ho na pamiatku niekde vystaví. Ako by si s ním zaobchádzal ty? 🙂

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.