Už vieme ako bude vyzerať iPhone 8, nakoľko sa z továrne podarilo získať niekoľko dôležitých nákresov či dokonca CAD, podľa ktorého množstvo dizajnérov po celom svete vytvára už niekoľko týždňov v kuse svoje vlastné „iPhony 8“. Vždy je tu však niečo, čo celkom nesedí, no tento raz sme narazili na taký render, ktorý by mal dokonalo opisovať presne to, čoho sa už v septembri dočkáme. iPhone 8 so zadným skleneným telom a hliníkovým rámčekom po boku. Ide asi o najpresnejší render a my sme veľmi radi, že vám ho môžeme takto sprostredkovať. 

Render

Na zandej strane sklo tak ako na prednej, to by mal iPhone 8 zdediť po svojom predošlom bračekovi, iPhone 4, ktorý v roku 2010 spôsobil v segmente smartfónov dá sa povedať takú „dizajnovú revolúciu“. Okrem iného tu nájdeme aj iné umiestnenie šošovky fotoaparátu. Nepôjde však až o takú zmenu. Hlavný vtip je v tom, že šošovky budú dve tak, ako pri iPhone 7 Plus a ich umiestnenie nebude horizontálne, ale vertikálne.

- Reklama -

Taktiež by sa mohlo zmeniť aj umiestnenie blesku. Ten by mohol putovať medzi ne. Autor konceptu evidnetne dúfa, že sa Touch ID predsalen presunie do displeja a nebude „strašiť“ na zadnej strane, pretože takto vyzerá dizajn dokonalo čisto a myslíme si, že by tak vyzerať mal aj v produkčnej verzií zariadenia.

Len tak mimochodom, telefón má takmer totožné rozmery s iPhonom 7, avšak jeho hlavná výhoda je fakt, že tieto rozmery budu poskytovať priestor pre skoro totožný displej ako má iPhone 7 Plus. Rámčeky okolo displeja by sa mali zmenšiť, respektíve by mali úplne zmiznúť a dizajnéri v Apple tak využiť celú prednú stranu zariadenia.

Nakoniec už dodáme asi len toľko, že všetky tie reči ohľadom snahy Tima Cooka pre dokonalé utajenie produktu boli zbytočné, pretože dizajn pozná celý svet.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.