V dnešnej dobe začínajú byť čoraz obľúbenejšie Slow-Motion videá, ktoré nám ponúkajú pohľad na spomalený svet, ktorý sa každý deň odohráva okolo nás! Veď aj samotný iPhone 6 dokáže video spomaliť až na 240 fps. Dnes sa však nebudeme pozerať na video nahraté pomocou iPhonu ale na video, kde bude iPhone hlavným účinkujúcim!

Pád do vody pri 35 000 fps

Aj napriek tomu, že ide o relatívne absurdnú vec a nikoho nemusí zaujímať to, ako asi vyzerá pád iPhonu do vody, pri spomalenom zábere, je to naozaj zábava! Najmä pri frekvencií 35 000 fps, ktorou disponujú naozaj len tie najprofesionálnejšie kamery. Ak sa na video pozrieme pozorne, pád iPhonu do vody môže byť naozaj fascinujúci pokiaľ si všimnete niektoré detaily!

Crash-test

Autori videa z kanálu Ratedrr sa rozhodli, že aby nebolo také „suché“, trošku ho osviežia o niečo, na čo sa ľudia veľmi radi zvyknú pozerať. V druhej časti videa nájdeme totiž Crash-Test nového iPhonu 6 Plus, pri ktorom sa zariadenie rozbije. Samozrejme aj ten je natočený pri 35 000 fps, čo znamená, že môžte sledovať fyziku toho, ako sa telo zariadenia po dopade na zem či betónovú podlahu správa!

Prečítajte si tiež  iPhone 12 dostane špičkové fotoaparáty. Zachytia viac svetla vďaka väčším senzorom.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.