V roku 2001 toto zariadenie spustilo revolúciu. Steve Jobs dlho bojoval za to aby mal prvý iPod pomerne malé rozmery a veľkú prídavnú hodnotu. Zmestilo sa doň až 1000 pesničiek čo bolo v tej dobe niečo nevídané. V tej dobe stál zhruba 349$. iPod prvej generácie za 20 000$ je aktuálne jednou z najdrahších Apple “rarít” na Ebay.

iPod prvej generácie za 20 000$. Nebol nikdy rozbalený.

Ak sa pýtate na to, čo môže byť na tak starom zariadení, ktorých sa vyrobili milióny kusov výnimočné, odpoveď je jasná. Produkt nebol nikdy rozbalený a teda ani krabička neopustila transparentnú ochrannú fóliu, ktorou je obalený už od nepamäti každý jeden Apple produkt.

Navyše bol iPod podľa predajcu veľmi dobre skladovaný a postupne naberal na hodnote. To znamená, že iPod prvej generácie za 20 000$ možno ani nie je prestrelený. Takýchto originálnych produktov zabalených ešte v pôvodnej krabici je dnes na svete už veľmi málo a vlastniť niečo takéto je veľká cennosť.

iPod prvej generácie za 20 000$? Zberateľský kus má neuveriteľnú hodnotu. - svetapple.sk
iPod prvej generácie za 20 000$? Zberateľský kus má neuveriteľnú hodnotu. – svetapple.sk

Šialené čiastky za podobné produkty sú celkom bežné

Pokiaľ si myslíte, že zaplatiť toľko peňazí za kúsok skoro 20 rokov starej elektroniky je šialené. Súhlasíme s vami. Za 20 000$ už môže človek bez problémov vlastniť napríklad aj lepšiu konfiguráciu super-počítača Macu Pro. Na druhú stranu ale akonáhle tento počítač zakúpi automaticky bude strácať na hodnote. Naopak ak zakúpi takýto zberateľský kúsok, hodnota už bude iba ďalej rásť. Nevieme síce odhadnúť dokedy a možno práve 20 tisíc je naozaj trochu moc avšak sám predajca evidentne nemá úplne presný odhad o cene a v inzeráte tvrdí, že je možné sa rozumne dohodnúť.

Ešte by sme spomenuli, že práve prvý iPod bol revolučným produktom minimálne tak moc ako prvý iPhone. Počúvanie hudby v tej dobe bolo komplikovanejšie a dnešná generácia si to už možno ani nevie predstaviť. iPod bol iný. Ľudia nosili hudbu elegantne vo vrecku a o čosi neskôr, konkrétne v roku 2003 sa ju naučili aj nakupovať cez obchod iTunes Store. Boli to všetko síce odvážne kroky Steva Jobsa ale vyšlo to.

iPod prvej generácie za 20 000$? Zberateľský kus má neuveriteľnú hodnotu. - svetapple.sk
iPod prvej generácie za 20 000$? Zberateľský kus má neuveriteľnú hodnotu. – svetapple.sk

zdroj:metro

ZDROJmetro
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here