Už od malička nás učia, že voda a elektronika nie sú príliš veľkí kamaráti. Nie totižto len vodou dokážeš zabiť elektroniku, ale napríklad aj elektronika v kombinácií s vodou dokáže zabiť teba. O to je tu väčšia pravdepodobnosť, ak ju používaš pripojenú k nabíjacej sieti počas toho, ako sa napríklad sprchuješ. To už je úplná hlúposť. Istý Richard Bull to ale tak urobil a nakoniec mu to bolo osudné. Brit umrel vo vani a príčina smrti bol samozrejme elektrický prúd. Okolnosti sú ale ešte zaujímavejšie!

Elektricky prúd

Ako deti sme asi nejedenkrát videli obrázky o tom, ako fén nepatrí do vane, pretože je napojený na sieť a akonáhle príde do kontaktu s vodou tak skratuje, no s ním aj človek, ktoré sa v tej vode nachádza. Voda a elektrika proste nejdú ruka v ruke (alebo možno idú ale pre nás negatívnym spôsobom) a presne preto by sme mali všetkú elektroniku odložiť napríklad počas večerného kúpeľu. Ok, dnešné iPhony sú vodotesné a ak si niekto napustí vaňu a chce v nej vytrvať je logické, že bude používať svoj vodotesný telefón. Nie ale v prípade, že je napojený na nabíjačku. To je už absolútna hlúposť.

- Reklama -

Richard Bull z Británie ale na toto očividne nemyslel. Našli ho mŕtveho vo vani v polohe, kedy mu na hrudi ležal jeho iPhone, ktorý bol ešte navyše zapojený v nabíjačke. Už to samo o sebe vyzeralo dosť divne a príčina smrti je tým pádom jasná. Pri manipulácií sa mu mohol telefón čo i len vyšmyknúť z ruky, spadnúť do vody a zasiahol ho naozaj silný prúd.

Samozrejme, toto nikomu neželáme, ale smrť to bola naozaj hlúpa a zbytočná. Ako ukázalo vyšetrovanie, Richard chcel asi svoj iPhone naozaj nabiť, pretože mu káblik do vane viedol až zo spálne (bola to dlhá nabíjačka).

Vyšetrovatelia sa teraz pokúsia obrátiť aj na Apple, minimálne tak to stojí v správe. Svojim spôsobom ale s týmto nemá spoločnosť v podstate nič spoločné. Muž umrel zbytočne a jediné čo sa stalo a ako to súvisí s Apple je fakt, že pri tom použil Apple výrobky. Každé malé dieťa ale vie, že elektrika a voda nemôžu ísť k sebe a tak je dopredu jasné, že to asi Richard nevedel. Nech odpočíva v pokoji!

iphone vo vani - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here