Apple malo tento a minulý rok nepríjemný problém. Dokonca to priznal aj sám Tim Cook. Ide o to, že predaje iPhonu pravdepodobne po prvý krát klesnú, čo určite nikoho neteší. Hlavné dôvody sú hneď dva a popíšeme si ich v článku. Hoci sa v tomto smere Applu nedarí, v druhom smere sa mu darí až moc. Október 2015 síce príliš nevyšiel, no január 2016 mu vyšiel až moc dobre, vraj najlepšie od roku 2008!

Január 2016 bol najlepší od roku 2008 pre iPhone!

Január je pre výrobcov smartfónov poväčšine mesiacom, ktorý by najradšej nemali v kalendári. Predaje bývajú často mizerné a to najmä kvôli tomu, že rekordné predaje sa uskutočnili v decembri na Vianoce a mnoho ľudí už svoj nový smartfón má. Tento problém sa ale očividne netýka Applu, ktorý má v januári približne o 40% väčši predaje ako konkurencia.

- Reklama -

Minulý rok malo ale Apple iný problém. Išlo o to, že v októbri ani zďaleka spoločnosť nepredala to, čo plánovala. Predaje by sa dali pokojne označiť aj za mizerné, hoci sa to ťažko priznáva. Dôvody sú podľa Tima Cooka dva a dá sa im veriť – sú celkom logické.

Výborné predaje - svetapple.sk

Ten prvý je fakt, že trhy, na ktoré Apple expandoval, začínajú byť smartfónmi presýtené a navyše sú ľudia spokojní s predminuloročným modelom 6, ktorý je takmer rovnaký ako minuloročný iPhone 6S (podla nás môže byť problém aj v tom, že Apple jednoducho tieto dva telefóny vôbec nerozlíšilo a tak nikto nevidí dôvod na zmenu).

Druhý dôvod je vraj ten, že na trhoch, kde Apple v súčasnosti expanduje ľudia nemajú toľko peňazí, aby si mohli dovoliť iPhone. Hovoríme najmä o Číne, kde síce predaje urobili veľké čísla minulý rok, no pravda je taká, že nie všetci číňania si môžu dovoliť nadupanú mašinu od Apple za 800$. Apple by mohol ale tento rok zachrániť predaje iPhonom 5SE, ktorý si určite nájde svoju klientelu. Predaje v januári ale prečkali očakávania aj samotných analytikov. Uvidíme, ako sa bude dariť v budúcich mesiacoch, držíme palce.

iPhon 6 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.