Spoločnosť Apple nám počas stredy predstavila aj jeden nový tablet, o ktorom sa až tak veľmi nehovorilo. O malom tablete sa nehovorilo ani na Keynote a ani v médiach. Malý iPad mini 4. generácie však dostal poriadnu porciu výkonu a po novom by sa teoreticky mohol rovnať väčšiemu bratovi iPadu Air 2. generácie. Ako je teda na tom so svojim výkonom? 

iPad mini 4. generácie a jeho výkon

Nový, menší iPad dostal naozaj veľký update a okrem výkonu, ktorý je už samozrejmosťou sa tu zlepšili aj iné veci, ako napríklad fotoaparát, ktorý má v tablete rovnaké 8Mpx rozlíšenie ako v iPade Air 2. generácie. Rovnako by sme tu mohli očakávať aj novinky z nového iPhonu ako napríklad 2X rýchlejšie Touch ID. O tom však tento článok vôbec nie je. Tento článok je o tom, aký výkon v skutočnosti ponúka.

Spoločnosť Apple ho vybavila skutočne dobre a za jeho parametre by sa nemusel hanbiť nejeden konkurent. Pracuje v ňom totiž procesor Apple A8 a koprocesor Apple M8, ktorý poznáme z iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Nejde teda o Apple A8X, ktorý sme videli vo väčšom modeli Air ale aj tak má Apple A8 dostatočne veľký výkon na to, aby bez problémov rozhýbal menší iPad na plné obrátky pri rôznych hrách či náročnejších aplikáciach. Pri porovnaní s Apple A7 z predošlej generácie je totiž po stránke výkonu až 1,3x výkonnejší a po stránke grafiky 1,6 výkonnejší. Nejde o nijako prevratné čísla a čo sa týka väčšieho iPadu Air, tak tu sú tieto čísla o čosi lepšie. Avšak nie až o toľko.

Prečítaj si tiež: Predstavujeme iPad Pro, tá najväčšia revolúcia v odvetví iPadu!

Apple navyše tento tablet pravdepodobne vybavilo aj 2GB pamäte RAM, čo samozrejme ešte nemáme potvrdené ale je to pravdepodobné. Práve preto by sme mohli očakávať poriadný nárast výkonu. Aj keď Apple teda úplne nedorovnalo s menším iPadom ten väčší, priblížil sa mu naozaj výrazne. Je už len otázne, či oň bude mať pri iPhone 6S Plus a iPade Pro vôbec niekto záujem. To už ale nie je v naších rukách a menšiemu iPadu samozrejme držíme palce!

Prečítajte si tiež  5 pozadí pre iPhone a iPad od SvetApple! |19.09.2015|
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.