Dlho som rozmýšľal, či má vôbec zmysel tento článok písať, veď náhoda je blbec a poškodiť sa nám môže čokoľvek a kedykoľvek. Najmä na telefóne, ktorý sa skrátka raz za čas vyšmykne z ruky a môže sa nepríjemne rozbiť, na čo následne reaguje naša peňaženka. Hoci si na svoj súčasný model 7 Plus dávam sakramentský pozor, aj ja som bol obeťou nepríjemnej nehody, ktorá mi telefón zničila. Čo sa stalo?

iPhone 7 Plus

Som majiteľom iPhonu 7 Plus a keďže ide o verziu Jet Black, správam sa k nemu akoby bol v perinke. Je to luxusný a drahý telefón, ktorý stojí priemernú výplatu bežného slováka a presne preto si nemôžem dovoliť zaobchádzať s ním ako s hračkou za 5 korún. Mám k nemu samozrejme riadne kúpený kryt, ktorý možno v tomto prípade ochránil to najhoršie, displej. Tak či onak, z druhej strany telefón utrpel škaredé zranenia. Nepoškriabal sa aj keď sa tomu dosť čudujem, keďže po páde vyskočil z krytu a priamo na betóne ostal zadnou stranou, ktorá je práve na škrabance veľmi náchylná.

Telefónu vlastne ani nič nebolo, teda nič také, čo by som si reálne nejako všimol. Predsalen som sa ale nanešťastie neobišiel bez škôd a rozbil som zadné sklíčko fotoaparátu. Nechcem veľmi uvádzať príklad, ktoré začínajú „Keby“, pretože si za to môžem evidentne sám, ale trošku predsa len rýpnem. Nikdy som takýto problém nemal a tiež som sa s ničím takým nestretol. Odkedy ale Apple začalo predávať iPhony, ktorým šošovka fotoaparátu vytŕča von, nie je to prvý ani posledný príklad takéhoto poškodenia. A žiaľ, tentokrát som bol obeťou ja sám.

Tesne po tom, ako som objavil toto poškodenie som vyskúšal aj fotoaparát. Našťastie, prasklina nie je taká rozsiahla, aby nejako zasahovala do objektívu, ale jeden vlas tu predsa len je a postaral sa o nepríjemne zlomené svetlo v určitých polohách (aj keď to v zásade kvalitu fotiek veľmi neovplyvní). Tak či onak, pozrel som si aj ceny zadných krytov na toto zariadenie a s hrôzou som zistil aj cenovku, za ktorú sa predávajú (respektíve koľko stojí ich výmena).

No a tu sa dostávame ku môjmu šťastiu v nešťastí. Akonáhle som toto riešil, napísal som aj Štefanovi z PCexpres, ktorý mi len odoslal späť fotku s krytkami zadného fotoaparátu ako samostatného dielu. Nakoľko v tomto prípade nie je nutná výmena pomaly celého zariadenia, určite pôjdem niekedy počas budúceho týždňa do jednej z pobočiek servisu a dám to opraviť. O celej robote pripravím aj video a tiež článok, ako to vlastne dopadlo.

Prečítajte si tiež  Apple chystá 20" MacBook s ohybným OLED displejom. Blíži sa ďalšia revolúcia

Odporúčam ale dopredu sa vyhnúť podobným problémom a kúpiť si možno trošku hrubšie, ale odolnejšie kryty, ktoré ochránia aj telefón a tiež vystupujúcu šošovku fotoaparátu. Takéto kryty tiež nájdeš na pobočkách PCexpres a to poriadny výber. Návšteve sa teda určite nevyhýbaj a ak sa ti aj niečo takéto stane, prípadne ešte len stalo, nezúfaj. Dá sa to opraviť a nie je to až také finančne náročné.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.