Spoločnosť Apple predstavila nový iPhone 14 Plus so 6,7″ displejom, ktorý v ponuke vystriedal menší iPhone 13 mini s 5,4″ displejom. A aj keď si Apple sľubovalo od tohto modelu obrovský úspech, kvôli vysokej cene sa ho podľa prvých zistení analytikov nedočkalo. Predaje sú vraj veľmi slabé.

Dôvodom je to, že k dispozícii je u niektorých predajcov ešte stále iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max za skvelú cenu, ktorý Apple oficiálne prestalo vyrábať aj predávať. , aj keď nesie nižšie označenie, jeho hardvér je podstatne nabitejší a čo je ešte dôležitejšie, tento model má aj úplne rovnaký procesor A15 Bionic.

Pokiaľ teda nechcete platiť šialených 1 149 € za základnú verziu iPhonu 14 Plus so 6,7″ displejom, pripravte si omnoho príjemnejších 1 121 € za iPhone 13 Pro Max s totožnou uhlopriečkou.

Minuloročná generácia má o jeden fotoaparát viac, ponúka LiDAR skener a dokonca aj 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. O tom, či je teda lepšia netreba ani diskutovať. A ak vám nesedia obrovské obrazovky, na výber je ešte stále iPhone 13 Pro, ktorý zoženiete v akcii len za 1 008 €.

Len pre porovnanie, nový iPhone 14 (bez označenia Pro) začína na sume 999 €. Absolútne teda nedáva zmysel, aby ste si ho kupovali. Výber o rok staršej generácie je z nášho pohľadu oveľa rozumnejší.

Nakoniec ešte raz zdôrazníme, že iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sa už nevyrábajú a oficiálne ani nepredávajú. Ak si ich teda chcete zaobstarať ako nové s 24 mesačnou zárukou, poponáhľajte sa. Čas sa kráti a skladové zásoby míňajú.

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Garmin Forerunner 965 sú v zľave za super cenu. Ľudia si ich kupujú radšej ako Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -