/* Header banner */

Apple Beta Program, ktorý je určený pre tých, ktorý chcú vedieť o novinkách v iOS medzi prvými a je bezplatný. Byť členom je veľmi jednoduché, rovnako ako aj registrácia či používanie. Nám sa však stalo to, čo by sme nikdy nečakali a jedného dňa sme už členmi neboli a dodnes nevieme ako je možné.

Keď zrazu nie si členom Apple Beta programu a ani o tom nevieš

Ako sme v úvode uviedli, do programu sa môžu zapojiť tí, ktorí chcú mať inštalovanú najnovšiu verziu iOS, niekoľko mesiacov pred oficiálnym vydaním pre všetkých. Nepredpokladali by sme, že raz už členom programu nebudeme a Apple, ktorý vie posielať občas nezmyselné a zbytočné e-maily, upozorniť na ukončenia členstva bohužiaľ nevie.

Do programu sme sa prihlásili nielen kvôli novinkám v systéme, ale aj preto, aby sme tieto informácie mali z vlastných zdrojov a následne ťa o nich informovali. Všetko fungovalo bezchybne a každá beta verzia nabehla presne vtedy, kedy mala. Zaskočilo nás to minulý týždeň, kedy bola dostupná prvá beta verzia iOS 9.3.2, no k nám sa nedostala. Išlo síce o verziu určenú pre developerov, čo vyžaduje mať platený účet, o pár dní prišla na rad aj verzia pre beta testerov. Žiadna aktualizácia však dostupná nebola, čo sa nám zdalo podozrivé a tak sme sa chceli presvedčiť o tom, že profil iOS 9 Beta Software Profile je overený a funguje správne. Hľadali sme položku profily, ktorá je v Nastaveniach, lenže nikde nebola.

Príčina? Neznáma…

Neostávalo nám nič iné, ako navštíviť web určený špeciálne pre tento program a zistiť, v čom je chyba. Chybu sme našli okamžite po tom, ako sme sa prihlásili pod našim Apple ID a zistili, že beta profil v našom iPhone nie je. Nechápeme tomu, ako je to možné a čo môže byť príčinou toho, že zrazu sa profil z nastavení vymaže. Museli sme teda tento profil opätovne stiahnuť, inštalovať a iOS 9.3.2 beta 1 bola okamžite dostupná. Dúfame, že sa podobný problém už nevyskytne a ak sa raz niekam prihlásiš, prihlásený aj ostaneš. Stretol si sa ako tester s niečim podobným?

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nové farebné kryty pre iPhone 12
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here