Len včera sme ťa informovali o kvalitách fotoaparátu iPhonu 7 Plus, ktorý využívajú redakcie niektorých časopisov na titulné stránky svojich magazínov. Áno, nefotí ako profesionálna zrkadlovka za 25 000 dolárov, no za to fotí tak, že to od nej 99,9% ľudí nerozozná. Dnes tu máme ďalšiu zaujímavú správu. Známy americký hudobník Kendrick Lamar nahral jednu zo svojich posledných skladieb priamo na iPhone, nie je to teda len fantastický fotografický nástroj! 

Album DAMN a skladba PRIDE

Možno Kednricka poznáš a možno nie, je to americký rapper, ktorý v súčasnosti drží až 7 ocenení Grammy, takže si určite potrpí na kvalitnej hudbe. To potvrdil aj svojim posledným albumom DAMN, ktorý je už dostupný aj na Apple Music. Kendrick nahráva jedine v profesionálnych štúdiách a na to, aby svoje skladby dotiahol do dokonalosti používa techniku za desiatky tisíc dolárov. Rovnako tak potrebuje okolo seba aj drahý tím profesionálov, ktorí mu s tým pomôžu. Keď je ale niečo až príliš dokonalé, tiež to nie je dobré a treba to niečim vyvážiť, teda ako sa to vezme.

Kednrick si asi povedal, že nechce, aby jeho album znel až tak vyšperkovane, a tak sa rozhodol jednu zo skladieb nahrať aj na svojom iPhone. Problém je ale v tom, že jeho zámer mu evidentne nevyšiel, nakoľko je nahrávka stále veľmi kvalitná. Pre tých, ktorých to veľmi zaujíma, ide o skladbu s názvom PRIDE.

Pokiaľ počúvaš celý album a zrazu prepneš na túto skladbu, určite nemáš pocit, že bola nahratá nejakým iným spôsobom ako tie ostatné, pravda je ale taká, že skutočne bola. Využitá bola na to dokonca aj známa hudobná aplikácia GarageBand, ktorú Apple len včera sprístupnil úplne všetkým zadarmo.

Nájdeme tu síce dosť možnosti na prácu s hudbou, ale predsalen na profesionálny album rappera týchto kvalít to ani z 1% nestačí. Alebo teda, evidentne stačí. Sranda je na tom celom to, že na všetko bol dokonca použitý len iPhone 6 a to ešte aj s prasknutým displejom.

Na to, aby skladba vznikla potrebovali zapojiť iRIG, ktorý prenesie do iPhonu zvuky gitár, no a aby to urobili potrebovali 3,5 mm Jack, ten ale iPhone 7 nemá, takže museli využiť staršie zariadenie. Všetko ale evidentne dopadlo dobre a pre Apple je to ďalšia fantastická reklama v tom, že jeho služby a aplikácie sú na takej úrovni, že sa s nimi neboja pracovať najznámejší a najúspešnejší umelci po celom svete!

Prečítajte si tiež  iPod Cover, vec ktorú budete chcieť, no nikdy sa jej nedočkáte!

Lamar - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.