Ako to už býva zvykom, okolo predstavovania nových iPhonov vždy vzniká tak trochu mediálny ošiaľ, ktorý vo svete nemá hraníc. Jedni tvrdia, že novinka bude najrevolučnejšia v histórii, iní zase, že neponúkne viacmenej nič nové.

Ďalšou klasickou témou býva dostupnosť nových iPhonov. Podľa najnovších odhadov analytika Ming-Chi Kua by sa mala výroba najnovšieho jablkového modelu omeškať. Nepočúvame však to isté každý rok?

„Výroba sa omešká“

iPhone vlastním naozaj dlhé roky a rovnako tak dlho aj starostlivo sledujem prestavovanie každej jednej generácie, ktorú kedy v Cupertine navrhli.

Vzhľadom na to, že som v tomto smere pomerne zbehlý, už som si zvykol aj na niečo, s čím sa stretávame každý rok a vždy všetko dopadlo rovnako. „iPhone sa vraj omešká“.

Posledné roky túto hlášku opakujú analytici ako napríklad Ming-Chi Kuo, naozaj často. Ide však o skutočnosť, alebo chce Apple iba znásobiť vzrastajúci záujem o tieto zariadenia?

Vždy totiž bolo na začiatku predaja dostatok iPhonov (minimálne toľko koľko stihli továrne vyrobiť od čias, kedy Apple finišovalo s návrhom zariadenia) avšak záujem o ne stále rastie a Apple nedokáže zvládať tento nápor.

Spoločnosti ako je napríklad Foxconn či Pegatron jednoducho nedokážu vyrobiť toľko zariadení za tak krátku dobu, aby potešila všetkých zákazníkov po celom svete. Presne preto je predaj iPhonov rozdelený na niekoľko predajných vĺn.

Správy o tom, že nastali nejaké problémy pri výrobe, osobne považujem za nepravdivé, prípadne ako zámienku na ospravedlnenie nedostatočného počtu zariadení. Na moja úvahu samozrejme nemám nijaký dôkaz, preto by ju mali čitatelia brať len ako názor.

Avšak odporúčam sa zamyslieť nad tým, či niečo z toho čo som spomenul vyššie nemôže byť pravda. Azda si myslíš, že by Apple dovolilo, aby pri výrobe jeho najpredávanejšieho zariadenia nastali nejaké problémy?

Ja si to nemyslím a pokiaľ by aj nastali, spoločnosť, ktorá pre Apple zariadenia vyrába, by jednoducho skončila a Apple by si vybralo inú firmu, prípadne by to dopadlo ako s výrobou zafírových sklíčok GT Advanced Technologies.

Prečítajte si tiež  iPhony za 19 miliónov dolárov ukradli podvodom. Teraz ich chytili.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.