Už prešlo niekoľko mesiacov od doby, kedy sme vám priniesli článok o novom patente Apple, kde bolo opisované to, ako by mohla spoločnosť urobiť dieru do sveta vďaka “nafukovaciemu” displeju, ktorý by slúžil ako klávesnica s hmatovou odozvou. Zdá sa, že firma Tactus Technology si zobrala od Apple príklad,a vďaka svojmu puzdru prináša podobnú funkciu pre iPad mini!

“Nafukovací displej”

Súčasné smartfóny či tablety sú naozaj skvelé a pre odpisovanie e-mailov či bežne písanie správ na facebooku ako stvorené. Majú však jeden problém. Pokiaľ by ste na nich chceli napísať dlhší text, zrejme by ste mali problém, keďže bez hmatovej odozvy, akú ponúka napríklad klasická počítačová klávesnica to skrátka nie je ono. Všetko sa však dá veľmi jednoducho vyriešiť a vďaka novému puzdru, ktoré sa nazýva Phorm by malo byť písanie na iPade mini o čosi pohodlnejšie!

- Reklama -

Spoločnosť využila mikrofluidnú technologiu, vďaka ktorej sa vám “nafúkne” klávesnica a vy môžte plnohodnotne a hlavne pohodlne písať na vašom iPade mini aj dlhšie texty bez toho, aby ste robili príliš veľa zbytočných chýb, ktoré ináč robíte a následne ich musíte zdĺhavo opravovať. Na toto nové púzdro sa začali predobjednávky za cenu 99$ a spoločnosť tvrdí, že pokiaľ bude veľký záujem, predaje sa spustia už v lete za cenu 149$. Pokiaľ by ste však chceli podobné púzdro na iPad Air či iPhone 6, prejdite na stránky a informujte o tom spoločnosť.

Puzdro, ktoré sa nafúkne - svetapple.sk
Puzdro, ktoré sa nafúkne – svetapple.sk
Puzdro, ktoré sa nafúkne - svetapple.sk
Puzdro, ktoré sa nafúkne – svetapple.sk
Puzdro, ktoré sa nafúkne - svetapple.sk
Puzdro, ktoré sa nafúkne – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.