iPhone, ktorý je na  trhu už vyše sedem rokov. nepatrí medzi najlacnejšie smartfóny na trhu. Vlastne ide v mnohých obchodoch o najdrahší smartfón v ponuke. Viete koľko hodín by ste museli pracovať, aby ste si ho mohli kúpiť?

iPhone 5S

iPhone je High-end smartfón, ktorý spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2007. Dnes je v ponuke už jeho 7. generácia a patrí medzi najpredávanejšie smartfóny na trhu. V oblasti hardwéru nám ponúka čip Apple A7, 1GB pamäte RAM a úložisko v troch verziách (16 GB/32 GB/64 GB). Telefón nám ponúka naozaj skvelú konfiguráciu, no kvôli cene siahajú kupujúci po lacnejších alternatívach

iphone_5s_6_months_later_hero
iPhone 5S – svetapple.sk

Video

Cieľom videa je poukázať na to, koľko hodín musia priemerne robiť pracovníci v jednotlivých krajinách aby si mohli kúpiť  model iPhone 5S so základným 16 GB úložiskom! Tak napríklad v Spojených štátoch Amerických zarába priemerný pracovník 24$/ na hodinu čo činí pri cene iPhonu približne 707$ zhruba 30 hodín. Na Slovensku to bude trvať 152 hodín a v susednej Českej republike 120 hodín!

tabulkaa

 

zdroj:bgr.com

Prečítajte si tiež  Pozrite si prototyp iPhonu 5S v nikdy neponúkanej farbe
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here