Apple v súčasnosti chystá mediálny event a my sa už nevieme dočkať na to, ako sa naň spolu s vami budeme pozerať. Na tomto evente máme vidieť úplne nový iPhone SE, ktorý by mal byť nástupcom modelu 5S a tiež nový iPad. Doteraz sme ho nazývali ako iPad Air 3 ale posledné špekulácie hovoria o tom, že pôjde o model s názvom Pro 9,7″. Je to celkom logické, iPad s dobrým výkonom ale dostupnejším displejom s uhlopriečkou spomínaných 9,7″. Vďaka novému úniku jeho krytu vieme aké tri zásadné novinky prinesie!

Kryt nám ukazuje, čo prinesie nový iPad Pro 9,7″!

V prvom rade by si si mal všimnúť štvoricu otvorov určenú pre reproduktory. Áno, iPad pôjde v šľapajách svojho väčšieho brata a prinesie rovnaký počet reprákov. Tu je ale otázne to, či sa dočkáme aj rovnakej technológie, vďaka ktorej hrá iPad aj po miernom naklonení stále rovnako dobre, pretože jednotlivé reproduktory podľa sklonu zoslabuje alebo zosilňuje. Myslíme si ale, že v menšom iPade Pro na takéto “srandičky” nebude miesto

- Reklama -

Predsa len ide o menší tablet a tak môžeme očakávať skôr 4 klasické reproduktory ako 4 špeciálne. Dopredu ale píšeme, že nám to vôbec neprekáža, je to síce dobrá technológia ale určite nie je taká dôležitá aby nám chýbala.

Ďalšia z noviniek bude možnosť pripojenia Smart Keyboard ako pri väčšom bračekovi iPade Pro 12,9″. Táto klávensica bude zrejme vyzerať úplne rovnako len prinesie mierne odlišné rozmery, čo je samozrejme logické. Naše iPady sa ale aj v menšej verzií za chvíľočku premenia na MacBooky! Nápad teda kvitujeme a už dnes sme zvedaví na to, ako bude vyzerať v praxi.

Poslednou väčšou novinkou bude LED dióda umiestnená pod fotoaparátom, čo naznačujú tiež niektoré snímky. Takéto riešenie osvetlí fotky za zhoršených svetelných podmienok ale aj v úplnej tme. Či je ale táto technológia dôležitá pri produkte ako je iPad je otázne. Jej prítomnosť nám ale určite nevadí.

iPad - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.