Apple predáva svoje produkty vo viacerých farebných kombináciách. Pokiaľ sa pozrieme na iPhone, v najnovšom modeli dostaneme na výber Rose Gold, Champaigne Gold, Space Gray a Silver. Čo sa týka iPadov, tento výber je prakticky rovnaký s výnimkou Rose Gold, ktorá tu chýba. Zvyšok ale nájdeme na všetkých nových iPadoch. Spolu s farbou zadnej strany sa mení aj farba prednej strany, tu sa ale stala chyba a istý zákazník Apple má teraz raritný kúsok.

Chyba vo výrobe

iPad Pro si zakúpil vo farbe Silver a teda v zadu sivý hliník, no a vpredu kombinácia bieleho skla a zlatého Touch ID. Áno, niekto to v továrni, kde sa nové iPady vyrábajú poplietol a namiesto strieborného prúžku, ktorý sa nachádza okolo senzoru otlačkov prstov Touch ID dal zlatý prúžok. Spredu tak zariadenie skutočne vyzerá ako iPad zlatej farby, no akonáhle sa človek pozrie na jeho zadnú stranu, všimne si, že mu niečo nesedí. Ide vraj o ojedinelú výrobnú vadu, ktorá je veľmi vzácna.

- Reklama -

Majiteľ tohto zariadenia, s ktorým sa pochválil na 9to5mac.com mal dokonca aj šancu na výmenu, keďže mu Apple ponúklo bezplatnú výmenu za nový kus, no on sa napokon rozhodol, že si zariadenie ponechá. Predsalen takýto raritný kúsok nemá každý a pokiaľ sa na to pozrie niekto z pohľadu obchodníka, za pár rokov môže tento iPad na eBay predať za celkom slušný balík, čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.