Ešte predtým ako začneme, dovoľte nám niekoľko úvodných slov. Samotné otázky v teste sme zostavili tak, aby sa v nich našiel aj väčší “odborník” na Apple zariadenia. Samotný test patrí do kategórie stredne náročných a stačí vám odpovedať aspoň na 5 otázok správne, aby ste si boli istý, že o iPhone čo to viete.

Vo všetkých prípadoch platí iba jedna odpoveď a na konci kvízu dostanete vyhodnotenie. Nezabudnite sa podeliť o výsledky v komentároch. Budeme radi za všetky vaše reakcie. Teraz už poďme na to:

- Reklama -

V ktorom roku bol predstavený prvý iPhone?

Steve Jobs - SvetApple.sk
Correct! Wrong!

Prvá otázka nebola veľmi ťažká. Steve Jobs predstavil prvý iPhone 9. januára 2007 na Macworld Conference & Expo v San Franciscu. Zariadenie však v tej dobe ešte nebolo úplne hotové a preto sa dočkalo uvedenia do predaja až v júni 2007 (USA).

Ktorý iPhone mal ako prvý predinštalovaný App Store?

App Store
Correct! Wrong!

Toto mohol byť drobný chyták. Aj keď bol prvý iPhone (označovaný 2G) predstavený v roku 2007, v skutočnosti ešte neobsahoval App Store. Ten sa objavil až o rok neskôr a prvým modelom, v ktorom bol predinštalovaný bol iPhone 3G (2008).

Vyberte model iPhonu, ktorý vedel ako prvý nahrávať video

úprava videa na iPhone
Correct! Wrong!

Aj keď sa dnes Apple sústredí na fotoaparáty a nahrávanie videa, nie vždy to bola priorita. Prvé dve generácie iPhonu dokonca nemali ani možnosť nahrávať video. S touto "novinkou" prišiel až iPhone 3GS v roku 2009.

V ktorom roku sa objavil Lightning konektor?

Komentár: Apple sa drží lighnitngu viac, ako treba. USB-C chceme skoro všetci
Correct! Wrong!

Pamätníci si určite spomínajú na veľký 30-pinový konektor, ktorý sa dal do iPhonu (alebo iPadu) zapojiť len z jednej strany. Toto sa našťastie zmenilo už v roku 2012, s príchodom iPhonu 5. Firma vtedy uviedla modernejšie obojstranné 9-pinové riešenie a používa ho dodnes.

Aké rozlíšenie mal prvý iPhone 6 Plus (a ďalšie modely) s 5.5-palcovým displejom?

Vymenil som iPhone 8 Plus za iPhone XS. Bolo to perfektné rozhodnutie. - svetapple.sk
Correct! Wrong!

Mnohí používatelia o tom ani nevedia, no prvý iPhone 6 s označením Plus, ktorý poskytoval 5.5-palcový displej mal v porovnaní s menším modelom o niečo lepšie rozlíšenie. 1920 × 1080 pixelov poskytovalo hustotu pixelov na úrovni 401ppi, zatiaľ čo 4,7" model mal "iba" 326ppi.

V ktorom iPhone sme sa poprvýkrát dočkali technológie Touch ID?

Touch ID v displeji môže byť onedlho realitou. - svetapple.sk
Correct! Wrong!

Apple predstavilo snímač otlačkov prstov Touch ID v roku 2013 v iPhone 5S. Mohli by sme tvrdiť, že sa na tú dobu jednalo o revolučnú technológiu, pretože fungovala veľmi presne, sofistikovane a hlavne zo všetkých strán.

Kedy skončil oficiálny predaj prvého iPhonu SE?

Apple nakúpilo hliník bez uhlíku. Materiál sa mení po 130 rokoch.
Correct! Wrong!

Apple predstavilo iPhone SE v roku 2016 a okamžite sa stal veľkým hitom medzi používateľmi. Pôvodná platforma z roku 2012 (s ktorou prišiel ešte iPhone 5) sa v predaji udržala až do roku 2018. Nástupca s rovnakým názvom sa svetu ukázal v apríli 2020.

S ktorým iPhonom začalo Apple ponúkať slúchadlá EarPods?

iPhone 12 nebude mať v balení slúchadlá. Apple chce zvýšiť predaje AirPods.
Correct! Wrong!

Apple inovovalo slúchadlá dodávané ku iPhonu v roku 2012, kedy ich vylepšený model začalo ponúkať v balení spolu s iPhonom 5. Dizajn slúchadiel sa zachoval v podstate dodnes, nakoľko ich tvar získali aj štandardné AirPods.

Ktorý iPhone ako prvý ponúkol Face Time kameru?

iPhone 8 a 1080p Face Time hovory
Correct! Wrong!

Rovnako ako s natáčaním videa, ani predná kamera nebola vždy samozrejmosťou. Prišla až v roku 2010 spolu s revolučným iPhonom 4. Ten mal okrem toho aj Retina displej, nový sklenený dizajn a operačný systém iOS 4 (dovtedy sa používal len iPhoneOS).

V ktorom roku prišiel iPhone X s edge-to-edge displejom?

Kúpte si púzdro a temperované sklíčko
Correct! Wrong!

Apple zmenilo poprvýkrát koncepciu displeja v roku 2017, kedy uviedlo na trh iPhone X s obrazovkou od okraja ku okraju. V jej vrchnej časti sa dodnes nachádza výrez (notch) pre Face ID.

Ako dobre poznáš iPhone?
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here