iPhone 6 Plus je zariadením, ktoré je medzi používateľmi veľmi obľúbené aj napriek svojim enormným rozmerom, ktoré by asi Steve Jobs nikdy nedopustil. Práve preto jednoducho nie je pre každého a ten, kto má radšej menšie zariadenia, siahne po iPhone 6, ktorý má 4,7″ displej a jeho ovládanie je stále viac než komfortné aj v jednej ruke. Hráčovi NBA však iPhone 6 Plus spôsobil tenisový lakeť a ten sa teraz sťažuje.

Tenisový lakeť

Matt Bonner je 35 ročným hráčom basketbalového tímu San Antonio Spurs, ktorý si zakúpil najväčší iPhone 6 Plus avšak doplatil na jeho enormné rozmery. Teraz má na ruke tenisový lakeť. Ide našťastie o ruku, ktorú pri hre nepoužíva avšak stále to nie je nič príjemné a otvorene sa sťažuje. Vraj ho totiž ruka neznesiteľne bolí už v momente keď plánuje chytiť loptu a práve toto mu veľmi prekáža pri jeho hre.

Bonner sa k celej situácii vyjadril naozaj svojsky a vo svojej správe uvádza, že sa síce nerád vyhovára, avšak podľa jeho názoru za toto poranenie môže práve nový iPhone, ktoré rozmery sú podstatne väčšie ako pri jeho predošlej generácii a tak sa musí omnoho viacej naťahovať napríklad za tlačidlami na obrazovke, čím si vlastne spôsobil toto nepríjemné a bolestivé zranenie. Bonner však nie je ani zďaleka jediným, kto dostal tenisový lakeť z používania nového iPhonu.

Tréneri spomínaného tímu si totiž všimli, že rovnakým problémom trpia aj iný hráči. Znamená to teda, minimálne pre profesionálnych športovcov, že by mali byť pri výbere svojho budúceho zariadenia vážne ostražití a dávať si pozor na to, aké veľké je. Podobné zranenie totiž môže spôsobiť každý väčší telefón a hráči určite nechcú aby sa im kvôli mobilnému zariadeniu pokazila celá profesionálna kariéra.

iPhone 6 a iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 6 a iPhone 6 Plus – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Ako sa pripraviť a čo očakávať od iOS 10.3?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.