Epidémia vládne svetu a nemajú s ňou problémy už len v Číne. Výrobca LG Innotek, ktorý dodáva pre spoločnosť Apple fotoaparáty (moduly), úplne pozastavil výrobu. Dôvod je ten, že jeden zo zamestnancov výrobnej haly ochorel na koronavírus.

LG Innotek uzatvára továreň. Vyrába fotoaparáty pre iPhone!

Zdá sa, že problémy, ktoré sa hrnú na Cupertínskeho giganta, sa neustále stupňujú. Keď už sa spoločnosti ako tak podarilo spustiť výrobu u svojich dodávateľov v Číne (epicentrum nákazy), prichádza rana z úplne inej krajiny, konkrétne Južnej Kórei.

Spoločnosť LG Innotek tu z bezpečnostných dôvodov pozastavila výrobu a vyvolala nútenú karanténu, kvôli nakazenému zamestnancovi. Je to správny prístup, nakoľko je koronavírus vysoko infekčný a tak je možné, že medzičasom nakazil aj iných pracovníkov. To sa ale ukáže za až niekoľko dní.

LG Innotek počas dnešného dňa nariadilo dôkladnú dezinfekciu všetkých priestorov a tak isto zdravotnú prehliadku svojich zamestnancov. Výroba by mala byť spustená už počas zajtrajška (utorka), kedy sa môžu všetci zdraví vrátiť späť, na svoje miesta.

Nie je však vylúčené, že sa dočasné pozastavenie výroby predĺži a výrobca z Južnej Kórei urobí preventívne opatrenia, aby sa koronavírus nešíril ďalej. Ná spoločnosť Apple nebude mať táto jednodňová/dvojdňová „odstávka“ žiaden vplyv.

Prečo sa nám iPhone 11 Pro vo novej farbe "Midnight Green" páči najviac?
LG Innotek uzatvára továreň. Vyrába fotoaparáty pre iPhone!

Ak by sa ale brány výrobnej haly neotvorili dlhšie, ako uvádza posledná správa, môže to mať výrazný dopad na produkciu iPhonu. Hoci už v Číne prebieha naplno (mala tu vážne problémy), môže sa stať, že ľuďom tu budú chýbať komponenty a tak nebude iPhone z čoho poskladať. Nechajme sa prekvapiť a dúfajme, že Apple všetky problémy hravo vyrieši a čo najviac eliminuje ekonomické ale aj zdravotné dopady koronavírusu vo svete.

Zaujímavé je, že podobnú skúsenosť má v týchto dňoch aj spoločnosť Samsung. Tá musela tiež uzavrieť jednu zo svojich továrni v rovnakej provincii Gumi. Dôvodom bola nákaza, ktorá sa objavila u jedného zo zamestnancov. Dúfame teda, že všetko bude v poriadku.

Prečo sa nám iPhone 11 Pro vo novej farbe "Midnight Green" páči najviac?
LG Innotek uzatvára továreň. Vyrába fotoaparáty pre iPhone!
Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple dočasne pozastavila práce na systéme iOS 18. Tu je dôvod prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.