Lojalita zákazníkov spoločnosti Apple je k značke odjakživa mimoriadne vysoká. Závidela im to konkurencia dlhé roky. Ako sa ale ukazuje, posledné roky sa to mení. Firma zaznamenala od roku 2017 výrazný pokles v dôvere. Ľudia začínajú vymieňať iPhone za Andorid častejšie.

4Dôvera zákazníkov

Pokiaľ ide o dôveru zákazníkov k značke, ide asi o ten najdôležitejší vzťah aký firma môže mať. Ak sú produkty dobre, zákazníci ich nemajú dôvod nekupovať a prechádzať tak k inej značke.

Ak však produkty začnú byť nespoľahlivé, priemerné, prehnane drahé alebo jednoducho nemajú takú hodnotu na akú si ich cení výrobca, zákazníci hľadajú alternatívu. Na trhu s mobilnými zariadeniami je to navyše na extrémne tenučkom vlásku. Alternatívu nikto ani len vyhľadávať nemusí, sama sa vám ponúkne. Niektorí podľahnú iní zase nie.

Zákazníci Applu si držali mimoriadne vysoký stupeň dôvery a svoj iPhone nechceli vymeniť ani za svet. Teraz sa ale kara začína obracať. Dôvera klesá a to rapídnym tempom. Následujúci výskum bol vytvorený na základe vzorky 38.000 respondentov. Nejde teda o zanedbateľné čísla.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here