Apple sa na tohtoročnej konferencii chválil aj jednou novinkou, ktorú prniesli len a len nové iPhony. Volá sa to Live Photos. Ide viacmenej o fotku sprevádzanú trojsekundovou animáciou so zvukom. Práve táto novinka slúži na to, aby si si pri zachytávaní momentu nezachytil len fotku ale aj to, ako daná fotka vznikla, alebo čo ju sprevádzalo. Live photos majú ale hneď 3 nevýhody, prečo si myslíme, že by si ich nemal používať!

1. Miesto

Hoci sa so začiatku špekulovalo nad tým, že s príchodom Live Photos utrpí náš iPhone výrazne na kapacite, kvôli veľkému počtu pamäte, ktorú mali zaberať, nie je to celkom pravda. Live Photos totiž zaberajú asi len raz toľko ako daná fotografia, čo naozaj nie je žiadna tragédia. Teda, toto platí pokiaľ patríš medzi používateľov, ktorí urobia 500 fotiek za rok. Ak ale zvykneš s iPhonom fotiť častejšie, pri 3000 snímkoch si už dobre rozmyslíš, či chceš alebo nechceš Live Photos.

- Reklama -

2. Pomalšie reakcie

Druhým problémom je, že akonáhle je iPhone pripravený odfotiť Live Photos má logicky o trošku horšie reakcie a foťák sem tam akoby zamrzne. Nejde o nič závažné a všetko sa do sekundy napraví, no jednoducho sa s touto technológiou horšie fotí, nakoľko to trvá o čosi dlhšie.

3. Kvalita fotky

Nakoniec tretia vec, ktorú osobne považujem za tú najdôležitejšia. Live Photos totiž nepridávajú len sekundovú animáciu po silnejšom stlačení displeja v galérií ale taktiež tak trošku kazia kvalitu fotky. Nejde síce o nič strašné, no fotky sú tmavšie, čo v horších svetelných podmienkach určite neocení žiaden fotograf!

Live Photos low-light

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here