iPhone 8 a 1080p FaceTime hovory

Najnovšie informácie prezrádzajú, že Apple zahrnulo do updatu iOS 14.2 niečo, o čom nikoho neinformovalo. Našťastie sa jedná o pozitívnu zmenu. Pokiaľ vlastníte iPhone 8 (alebo novší model), po novom budete môcť komunikovať cez FaceTime vo FullHD, 1080p (Wi-Fi). Ak vlastníte iPhone 12, funkcia bude podporovaná aj cez 5G (na Slovensku zatiaľ nevyužiteľné).

O nález sa postaral MacMagazine, skúmajúci internetové stránky technologického giganta. O samotnej zmene sa nikde oficiálne nedočítate, no najpravdepodobnejší scenár jej príchodu súvisí s updatom iOS 14.2.

Apple v tichosti aktualizovalo svoj web, kde pridalo podporu 1080p FaceTime hovorov aj pre iPhone 8 a iPhone XR. Predtým tu svietilo „len“ 720p.

Zahraničný portál už všetko vyskúšal a teraz poznamenáva, že vylepšenia sú zreteľné. Možno to nie je priepastný rozdiel v porovnaní so 720p, no určite sa jedná o príjemný a užitočný update.

Ak vlastníte starší iPhone a komunikujete cez FaceTime, zmenu ocení hlavne váš „kolega“ na druhej strane hovoru. Ťažko povedať, prečo sa Apple s týmto vylepšením nepochválilo.

Zvyčajne vyzdvihuje v softvérových aktualizáciách oveľa zbytočnejšie novinky. Do komentára nám napíšte, či vám FaceTime pri 1080p funguje (respektíve, či ste po aktualizácii na iOS 14.2 postrehli nejaké zmeny).

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú práve teraz zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.