Len včera sme vám priniesli správu o tom, že Apple ponúkne vo svojich smartfónoch aj čip NFC, ktorého miesto sa objavilo na základnej doske. Dnes nám Wired ponúkol informáciu, že NFC bude naozaj súčasťou Jablkového smartfónu a zároveň to bude z nového telefónu vytvárať dokonalý nástroj pre mobilné platby.

NFC

Aj napriek tomu, že Apple túto službu zo začiatku odcudzovalo, postupom času sa ukazuje, že aj do Coupertina si technológia našla cestu a v novom iPhone ju možno naozaj uvidíme! Tu dokonca server Wired tvrdí, že pôjde o kľúčový prvok nového zariadenia, ktorý by mal prilákať svojich nových majiteľov. V súčasnosti je totiž platenie mobilným telefónom možné len pre niektoré Androidy, či zariadenia, ktoré majú nainštalovaný Windows Phone. Pokiaľ ste chceli platiť iPhonom, museli ste si dokúpiť špeciálny kryt.

NFC.77b3d35309dbfe614c09d1ccfdf47c844414
Doterajšia absencia NFC už pravdepodobne nebude trápiť používateľov nových iPhonov!

 Cez Touch ID

Je jasné, že nový iPhone ponúkne aj službu Touch ID. Tá by mala byť po novom dokonca vylepšená a jej senzor odolnejší voči škrabancom či poškodeniam. Sám CEO spoločnosti Tim Cook naznačil, tento senzor bol vyvinutý za účelom mobilných platieb. Malo by to teda znamenať, že pokiaľ budete platiť nejaký nákup, stačí ako priložíte zariadenie k terminálu a platbu potvrdiť svojim odtlačkom prsta.  Ďalšou vecou, ktorá správy čoraz viac potvrdzuje je to, že spoločnosť PayPall experimentuje práve so spomínaným senzorom.

touchidsensor (1)
Touch ID by malo byť kľúčovým prvkom v potvrdzovaní platieb – svetapple.sk

Aj napriek tomu, že ide o relatívne dosť úvah celkovo zapadajú do jednej veľkej skladačky a my si vytvárame čoraz väčší obraz o tom, že nový iPhone ponúkne naozaj službu NFC a množstvo iných!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.