Už o 4 dní by sme sa mali dočkať celkom novej generácie iPhonu, ktorá prinesie veľké zmeny nie len v oblasti výkonu ale aj v oblasti ovládania a dizajnu. Telefón bude celkom iný a môžeme očakávať, že oň bude obrovský záujem po celom svete. Keynote bude 12. septembra a už dnes vieme približne povedať, kedy sa začne predaj tohto zariadenia. Nejde síce o informáciu priamo od Apple avšak spoločnosť má svoj prísny line-up, ktorého sa drží niekoľko rokov a tak vypočítať niečo podobné nebude problém!

Intervaly

Na to, aby sme ti vedeli lepšie povedať, kedy Apple začne s predajom nového iPhonu zase nemusíme byť nijako extra vzdelaný. Stačí sa len pozrieť do minulosti a následne to jednoducho vyrátať. Pozrime sa teda na predstavenie zariadení v období 5 rokov.

- Reklama -
  • 2012 – iPhone 5 – Keynote sa odohrala 12. 9., predobjednávky 14.9. a predaj 21.9.
  • 2013 – iPhone 5S – Keynote sa odohrala 10. 9., Apple vynechalo predobjednávky a predaj 19.9.
  • 2014 – iPhone 6/6 Plus – Keynote sa odohrala 9. 9., predobjednávky 12.9. a predaj 19.9.
  • 2015 – iPhone 6S/6S Plus – Keynote sa odohrala 9. 9., predobjednávky 12.9. a predaj 25.9.
  • 2016 – iPhone 7/7 Plus – Keynote sa odohrala 7. 9., predobjednávky 9.9. a predaj 16.9.

Predobjednávky sa teda objavia vždy zhruba 2-3 dni po predstavení zariadenia. Z toho vyplýva, že telefón bude možné fixne zarezervovať zhruba 14-15. septembra. Predaj následne začína približne 9-10 dní po samotnej konferencií. Znamená to, že by sme sa ho mohli dočkať v predaji niekedy medzi 21-23. septembrom.

Vyzerá to teda tak, že na telefón nebudeme musieť príliš dlho čakať, minimálne nie tí, ktorí si ho plánujú kúpiť niekde v zahraničí. Ako to ale bude so Slovenskom a Českom? Minulý rok sme sa dostali hneď do druhej vlny predaja a telefón tu bol pomerne rýchlo. K oficiálnemu štartu predaja si teda treba pripočítať ešte približne 1-2 týždne. Ak všetko pôjde podľa plánov a budeme mať trošíčku šťastie, dočkáme sa iPhonu 8 na našich predajných pultoch možno, na konci septembra prípadne tesne po začiatku októbra. Kto sa teší?

iPhone 8 - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.