Hoci je to pre spoločnosť Apple uzavretá téma, niekto na ňu evidentne potrebuje stále poukazovať. Cupertinský gigant teraz čelí ďalšej žalobe, ktorá sa týka spomaľovania starších iPhonov. Postaral sa o ňu generálny prokurátor z Arizony, Mark Brnovich

Na Apple bola podaná ďalšia žaloba kvôli spomaľovaniu iPhonov

Kompetentní nebudú mať evidentne ešte dlho pokoj od svojej chyby z minulosti. Riešenie už bolo pri tom dávno vyrokované. Apple zaplatí odškodné každému používateľovi, ktorý bol spomaľovaním dotknutý vo výške cca 25$. Dokopy má firma pripravených viac ako 500 miliónov dolárov…

Podľa všetkého to však nevyhovuje všetkým. Prokurátor z Arizony, Mark Brnovich, podal ďalšiu žalobu, ktorej cieľom je zistiť, či bolo spomaľovanie úmyselné alebo neúmyselné…

Jedná sa o známu aktualizáciu operačného systému iOS 10.2.1 (2017), ktorý obsahoval funkciu optimalizácie výkonu v prípade nižšej kapacity batérie.

Pokiaľ bol akumulátor slabý, iPhone sa spomalil, aby nenastali výpadky alebo reštart zariadenia. Apple žiaľ o tejto novinke nikdy neinformovalo (skutočnosť skôr zatajilo), čo pochopiteľne nahnevalo rad používateľov.

Po týchto problémoch prišlo samozrejme ospravedlnenie a tak isto zvýhodnený program na výmenu batérie priamo v autorizovaných servisoch. V nastaveniach iOS sa dokonca ocitol aj systém správy akumulátora, čo je veľmi praktická záležitosť.

Aj keď kompetentní počas tohto roka pristúpili na dohodu vo výške až 500 miliónov dolárov, „zlé úmysly“ nikdy oficiálne nepotvrdili.

Stanovisko Apple bolo vždy také, že sa jednalo len o nedorozumenie a určite nemal nikto v záujme nútiť používateľov starších zariadení, aby si po obmedzeniach výkonu kúpili nový iPhone. Napriek tomu chceli ale situáciu riešiť, pretože sa so spoločnosťou ťahá viac ako 3 roky. Uvidíme, ako dopadne ďalšia žaloba.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPad Air M1 môžete mať po zľave veľmi výhodne. Má brutálny výkon a moderný dizajn
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.