Jedna z najväčších firiem na svete má opäť raz problém s utajovaním toho, čo na nás tento rok chystajú. iPhone 7 a iPhone 7 Plus by mal prísť niekedy v polke septembra presne tak, ako tomu býva už pár rokov zvykom. Oba telefóny ponúknu fantastický výkon či tiež nové technológie, ktoré ich mladší bratia nebudú mať. Pozri si špeciálne formy, v ktorých sa budú oba telefóny vyrábať.

Na internet unikli formy iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus!

Tento týždeň bol veľmi bohatý na úniky, nedostalo sa totižto von len to, ako bude vyzerať nový iPhone 7 Plus formou konceptu ale tiež to, ako budú vyzerať formy pre tento telefón, ktoré budú spracovávať hliníkové šasi zariadenia. Práve toto je jeden veľký dôkaz, ktorý opäť raz môže potvrdiť úniky, ktoré tu máme už pár týždňov. V prvom rade je na formách pekne vidno to, že telefóny vyzerajú takmer totožne ako na uniknutých snímkoch.

- Reklama -

V druhom rade tu potom môžeme vidieť kvalitné spravovanie a hlavne ide o veľmi dôležitú vec pri výrobe. Určite je jej vytvorenie finančne náročnejšie ako napríklad vytvorenie 3D makety zariadenia pomocou 3D tlačiarne. To vyvracia to, že ide o falošné zábery aj keď samozrejme, v dnešnej dobe jeden nikdy nevie. Ak ide ale o skutočné formy, potom môžeme dedukovať to, že väčší model ponúkne duálnu šošovku fotoaparátu a menší model jednu šošovku, avšak tiež vystupujúcu tak, ako pri iPhone 6.

Ďalšia zaujímavosť, že formy neprinášajú otvor pre Smart konektor, s ktorým by mal iPhone 7 a iPhone 7 Plus prísť tiež. Tento konektor by mohol slúžiť napríklad na bezdrôtové nabíjanie, čo by popravde mohlo byť veľmi praktické práve pre tých, ktorí nemajú príliš v láske káble a koniec koncov, indukčné nabíjačky máme už napríklad aj v autách, takže by to celé dávalo celkom zmysel. Netreba ale zúfať, to, že formy neponúkajú indukčné nabíjanie neznamená, že ho iPhone 7 neprinesie.

Možno sa otvory pre Smart konektor, ktorý by ho mal umožňovať objavia až v ďalšej fáze spracovania výrobného procesu. Znamená to, že sa možno do telefónu budú vyrezávať strojovo, čo by vysvetľovalo, prečo nie sú zakomponované v samotných formách.

iPhone 7

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.