Apple nám predstavilo dve veľkostné verzie iPhonu 6. Spolu s nimi nám tiež predstavilo aj nové pamäťové varianty. Doteraz boli dostupné len 16, 32 a 64 gb verzie pre najnovšie generácie iPhonov. Po novom je však 16, 64 a 128 GB. Pri menšom iPhone 6 ešte 16 GB vieme pochopiť no pri 6 Plus? 

„Podnikateľský“ telefón

O tom, že je nový iPhone 6 Plus určený predovšetkým pre podnikateľov, ktorí potrebujú mať poruke stále veľké množstvo súborov, ktoré sa zobrazujú na veľkej 5,5″ obrazovke, hádam nie je ani pochýb. V ponuke je však stále aj základná 16 GB verzia, ktorá predstavuje v realite len niečo okolo 13,5 GB a ten, kto už nejaký ten piatok vlastní iPhone určite vie, že ide o naozaj malé množstvo pamäte a pre dotyčný telefón nie je postačujúce. Veď len fotky či videá vám zaberajú kopec miesta! Prečo Apple nevynechal tento variant a iPhone 6 Plus nepredával síce o 200 €/$ drahšie ako 6-tku, no so 64 GB úložiskom?

Dôvod je prostý – marketing

Odpoveď na túto otázku by ste asi nehľadali dlho. Totiž stále sa nájdu aj používatelia, ktorí majú záujem o 16 GB verziu, no ich počet rapídne presahujú tí, ktorí by radšej chceli 64 GB či 128 GB. Hádam jediný racionálny dôvod, ktorý nás napadá je to, že by asi vyzeralo blbo, keby iPhone 6 Plus neponúkal 16 GB variantu a bol postavený vedľa klasickej „šestky“.

Čo tým spôsobili?

Na jednej strane je síce pekné, že nám Apple umožnilo nákup aj 16 GB variantu, no zariadili tým dlhé čakanie pre tých, ktorí chcú hádam najžiadanejšiu 64 GB verziu. Nízky záujem o 16 GB verziu tohto smartfónu potvrdzuje aj český trh, kde boli iPhony uvedené do predaja minulý piatok a ako jediné zostali skladom v mnohých obchodoch! Dúfajme teda, že sa Apple už čoskoro spamätá a začne vyrábať ešte viac 64 GB a 128 GB na úkor 16 GB! Podľa nás totiž 16 GB do 5,5″ phabletu jednoducho nepatrí!

Prečítajte si tiež  Prečo sa iPhone 15 Pro Max nepredáva so 128 GB úložiskom? Tu je odpoveď
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.