Spoločnosť Apple predstavila minulý rok nové iPhony, s ktorými prišla aj väčšia uhlopriečka displejov. Práve tá zapríčinila stratu niečoho, na čo bol Apple pri starších zariadeniach tak veľmi pyšný. iPhone jednoducho prišiel o obľúbené ovládanie jednou rukou, čo je naozaj obrovská škoda, avšak treba sa prispôsobiť trendu a ako všetci vieme, tento krok bol nevyhnutný. Dnes prichádza fólia, ktorá tento problém vyrieši!

Ovládanie

Ako sme už avizovali, iPhone prišiel o svoju výhodu práve minulý rok, kedy bol jeho displej podstatne zväčšený. Spoločnosť to však čiastočne vyriešila tým, že pridala funkciu, vďaka, ktorej sa ti po dvojitom dotyku na Touch id spustí lišta dole a môžeš pohodlne vykonať to, čo práve potrebuješ. Pre niekoho je však tento spôsob pomerne otravný a svoj iPhone ovláda tak či onak oboma rukami.

Pre takýchto používateľov prináša riešenie zasa spoločnosť Halo Back, ktorá predstavila špeciálnu fóliu, vďaka ktorej nebudeš musieť nikdy použiť svoju druhú ruku. Špeciálna fólia, ktorá ti ochráni iPhone pred škrabancami alebo ešte nepríjemnejšími puklinami ti umožní ovládať tlačidlo „späť“, ktoré sa obvykle nachádza v ľavej hornej časti displeja hneď vedľa Home Buttonu. Ovládanie sa tak stane vlastne veľmi podobné, ako na konkurenčnom Androide, ktorý podobné tlačidlo využíva už systémovo. Tu však systémovo nič fungovať nebude a všetko budete robiť vďaka obvodom, ktoré sú skryté vo fólii! Čo povieš?

Fóliu si môžeš predobjednať už dnes priamo na KickStarteri. Cena za predplatnú verziu je pomerne príjemných 17$, no žiaľ tá už je vypredaná a túto fóliu si budeš môcť zakúpiť za mierne prehnaných 49$. Každopádne, nápad sa cení!

Prečítajte si tiež  Sony nám možno prezradilo, že v iPhone 7 budú dva fotoaparáty!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.