Poslednou dobou sa po celom svete rozmohli diskusie o tom, prečo vlastne Apple nechalo na zadnej strane iPhonu 6 „bradavicu“. Veľmi málo ľudí si však uvedomilo, že ide o daň za lepšie fotky a videá. Vzhľadom na to, že iPhony fotia veľmi dobre, a aj preto sú tak obľúbené, bolo potrebné urobiť niekoľko testov oproti konkurencií a hádajte, čo vyhralo!

„Len“ 8 MPx

Hádam najväčším problémom, kvôli ktorému zvyknú ľudia odsudzovať všetky Jablkové telefóny, je ich rozlíšenie, veď ich Samsungy či Nokie majú dva či trikrát viac. Nie je tomu tak! Ten, čo sa aspoň trošičku vyzná a rozumie fotografii, určite vie, že na počet megapixelov sa vôbec netreba pozerať. Žiaľ stal sa z toho akýsi pojem a o tom či má smarfón dobrý fotoaparát rozhodujú práve megapixely.

apple-iphone-6-plus-3

Lepšie ako Samsung Galaxy S5 a Sony Xperia Z3!

Spoločnosť DxOMark Mobile zvykne robiť každoročne sériu fototestov rôznych zariadení. V tom poslednom sa ocitli aj nové dva iPhony a zobrali si hneď prvú priečku s rovnakým počtom bodov. Chlapcom zo spoločnosti sa páčilo napríklad to, ako dokázali rýchlo smartfóny zaostrovať, a špeciálne pri iPhone 6 Plus aj optická stabilizácia obrazu, vďaka ktorej máte pocit, ako by ste natáčali na profesionálnu kameru za tisíce €. Skvelou správou pre nás „applistov“ je určite to, že oba nové iPhony porazili všetkých konkurentov a ukázali svoj charakter!

660x431xDxOMark

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.