iPhone je podľa Flickr najpopulárnejším fotoaparátom na svete, minimálne podľa štatistík. To, čo dokážeš odfotiť na svoj iPhone niekedy vyzerá tak dobre, že neveríš, že podobnú fotografiu vytvoril mobilný telefón. Apple jednoducho fotoaparát vychytal a aj keď väčšina fotiek končí na sociálnych sieťach či v počítači, existuje jedna súťaž, pri ktorej sa každoročne hodnotia tie najlepšie zábery odfotené práve na toto zariadenie!

IPP

IIP je každoročná súťaž, do ktorej používatelia z celého sveta zasielajú svoje vydarené fotografie a porota následne vyberie niekoľko záberov, ktoré budú označené za tie najlepšie. Tento rok súťaž vyhral Michal Karolewsky, ktorý zaslal svoju čiernobielu fotografiu harmonikára z Varšavy, u ktorého ho uchvátila jeho tvár. Vraj je natoľko krásna a expresívna, že by sa z nej dalo čítať ako z otvorenej knihy. Fotka pôsobí v čiernobielnom zobrazení naozaj skvelo!

- Reklama -
Michal Karolewsky - svetapple.sk
Michal Karolewsky – svetapple.sk

Druhú cenu získal David Craik, ktorý pochádza z Veľkej Británie. Jeho fotografia zachytáva dva vtáky, z ktorých jeden práve vzlieta a ty sa môžeš kochať jeho nádhernými krídlami. Posledná fotografia pochádza od newyorkského fotografa Yvonneho Lua a zachytáva cestovanie a unavených pasažierov. Ešte dodáme, že fotografie môžu byť vytvorené jedine na iPhone, iPod či iPad a upravené len do takej miery, ako napríklad filtre alebo aplikácia v iOS. Desktopové úpravy nie sú povolené.

David Craik - svetapple.sk
David Craik – svetapple.sk
Yvonne Lu - svetapple.sk
Yvonne Lu – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.